Gp recyko pil voltaj

kilicaner

Üye
Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde gp recyko pil ile ilgili bir konu açmıştım sağ olsun arkadaşların yardımları doğrultusunda sonuca ulaştık. Şimdi ise yine aynı pillerle ilgili farklı bir sorum olacak. Gp recyko 2700 pillerle tamamen şarj ettikten sonra voltaj ölçümü yapıyorum. 1.44 civarı çıkıyor. Normal kalem pillerden düşük görünüyor voltajı. Ben aslında bu pilleri power led lambaların pillerle testlerini yapabilmek için almıştım ancak seri bağlı iki power ledi, voltajları az olduğu için çok zayıf yakıyor bu piller. Pilin datasheetinde nominal voltajları 1.2v yazıyor. Bu pilleri kullanirken bir hata yapıyor muyum yoksa bu değerler normal değerler midir? Işin özü ben bu pillerden normal kalem piller kadar yüksek voltaj alamıyorum.

Normal alkalin pillerin nominal/anma gerilimi 1.5 volt'tur. Fakat yeni ve sağlıklı bir pilde bu gerilim boşta 1.7 volt'a kadar ölçülebilir. Şarjlı NiMh pillerde ise nominal/anma gerilimi 1.2 volt, tam şarjlı halde ve şarj sonrası 1.45 volt gibi bir ölçüm okunabilir. Boşta durdukça ya da kullandıkça zamanla 1.2 volt, hatta biraz daha altına düşecektir.

Normal alkalin pillerin nominal/anma gerilimi 1.5 volt'tur. Fakat yeni ve sağlıklı bir pilde bu gerilim boşta 1.7 volt'a kadar ölçülebilir. Şarjlı NiMh pillerde ise nominal/anma gerilimi 1.2 volt, tam şarjlı halde ve şarj sonrası 1.45 volt gibi bir ölçüm okunabilir. Boşta durdukça ya da kullandıkça zamanla 1.2 volt, hatta biraz daha altına düşecektir.
Peki ben bir adet pilli tornavida almayı düşünüyorum. Özelliklerinde 4 adet 1.5v kalem pil ile çalıştığı yazıyor. Ben bu cihaza gp recyko 2700 pilleri taktığımda 4.8v gerilim olacak. Bu cihazı çalıştırır mı bu piller sizce?

Son düzenleme:
Peki ben bir adet pilli tornavida almayı düşünüyorum. Özelliklerinde 4 adet 1.5v kalem pil ile çalıştığı yazıyor. Ben bu cihaza gp recyko 2700 pilleri taktığımda 4.8v gerilim olacak. Bu cihazı çalıştırır mı bu piller sizce?

Çalıştırır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri