Almanya Nürnberg merkezli olan firma, üretimlerinin %90'ını da Almanya'da kendi fabrikasında yapmaktadır. Aslında bir grup firmasının markası olan Gossen Metrawatt, GMC-Instruments GmbH adı altında geçmektedir.

Türkiye Distribütörlüğünü de Cenkay Test Ölçü Aletleri San. ve Tic. A.Ş. firması yapmaktadır. Gossen Metrawatt markasının satış, satış sonrası eğitim, teknik servis ve kalibrasyon hizmetlerini de vermektedir.

Gossen Metrawatt markası genel olarak Elektriksel Ölçü Aleti kategorisinde en kaliteli ve en doğru ölçüm sonucu veren cihazları üretmek konusunda Alman mühendisliğini kullanan ve en sağlam cihazları üreten firmadır. Türkiye'de her ne kadar herkes tarafından bilinmese de yine Türkiye'de Alman firmalarının tek tercihi olan ölçü aleti markasıdır. Bunların yanı sıra, savunma sanayi, beyaz eşya üretimi, otomotiv sektörü, elektronik üretim, elektrik mühendis firmaları, medikal cihaz üretimi yapan firmalar, pano imalatçıları, solar (fotovoltaik) panel kurulumu yapan firmalar, UPS (kesintisiz güç kaynakları) sektörü gibi alanlarda da çok fazla kullanıcısı vardır.

Kendi kategorisinde en üst seviye cihazların üretimini yapan ve bunu gelenek haline getiren 113 yıllık (1906'dan beri) bir firmadır.

Aşağıdaki kategorilerde cihaz üretimi yapmaktadır.
  • Multimetreler,
  • Pensampermetreler,
  • Toprak Megerleri,
  • Elektriksel Güvenlik CE Test Cihazları,
  • Çok Fonksiyonlu Tesisat Test Cihazları,
  • İzolasyon Test Cihazları,
  • Güç ve Enerji Analizörleri,
  • Güneş Paneli Test Cihazları,
  • Kalibratörler,
  • Elektronik Yükler,
  • Programlanabilir Güç Kaynakları,
  • Pano Tipi Ölçü Aletleri.
Gossen Metrawatt markasının kullanan bazı referans firmalar;
Aselsan, Bosch, Siemens, B.S.H., TUSAŞ TAİ, TEİ, Karel Elektronik, Ford Otosan, THY, Onur Air, Pegasus, Mercedes-Benz, Pilz, Kaplanlar Soğutma, ETİ Maden, Acacia Maden, BMC Otomotiv, Magneti Marelli MAKO, Dalgakıran, Nurol Makina ve diğerleri..

logo_gossenmetrawatt büyük.png

Ben,son dönemden bahsetmiştim;)Muka-
yeseyi,Chauvın Arnoux,MEGGER ve Fluke ile yapmıştım.

Son düzenleme:
Ben,son dönemden bahsetmiştim;)Muka-
yeseyi,Chauvın Arnoux,MEGGER ve Fluke ile yapmıştım.
İşim gereği sürekli olarak kıyaslama yaptığım için, birçok cihazda fiyat olarak daha uygun olduğunu görebiliyorum. Ancak bazı özel cihazların birebir aynı özelliklerde olmamasından dolayı fiyat açısından da birebir kıyaslanamamaktadır.
Netleştirmek adına kıyasladığınız cihazları paylaşabilirseniz sevinirim.

Çok fonksiyonlu cihazlardı.Prensip olarak
haklısınız.Ancak,tekrar gözden geçirilme-
sinde yarar olabilir diye dostça uyarı benim-
ki.

Son düzenleme:
Umut bey gossen metrawatt serisi multimetrenin en son modeli olan IM XTRA modeli geldimi Türkiye ye geldiyse fiyatı nedir.

Çok fonksiyonlu cihazlardı.Prensip olarak
haklısınız.Ancak,tekrar gözden geçirilme-
sinde yarar olabilir diye dostça uyarı benim-
ki.
Görüşleriniz için çok teşekkür ederiz, tabi sizlerden gelecek her türlü bilgi dahilinde hareket ediyoruz. Mutlaka uyarınız dikkate alınacaktır. Bir sonraki test ölçü aleti ihtiyacınız da şahsen yardımcı olmak isterim.
Umut bey gossen metrawatt serisi multimetrenin en son modeli olan IM XTRA modeli geldimi Türkiye ye geldiyse fiyatı nedir.
Merhabalar, MetraHit IM Xtra modeli henüz Türkiye'ye gelmedi. Büyük ihtimalle Haziran sonu gibi gelmesini bekliyoruz. Fiyat ise yaklaşık olarak 1.750€ bandında olacaktır.
MetraHit IM Xtra

Son düzenleme:
Merhabalar, MetraHit IM Xtra modeli henüz Türkiye'ye gelmedi. Büyük ihtimalle Haziran sonu gibi gelmesini bekliyoruz. Fiyat ise yaklaşık olarak 1.750€ bandında olacaktır.

Sabırsızlıkla bekliyorum bir tane almayı düşünüyorum opsiyonel aparatları ile beraber almak istersek ne kadar fazla ödemeniz gerekiyor akım ölçme ve 1000 volt test adaptörü ile birlikte

Sabırsızlıkla bekliyorum bir tane almayı düşünüyorum opsiyonel aparatları ile beraber almak istersek ne kadar fazla ödemeniz gerekiyor akım ölçme ve 1000 volt test adaptörü ile birlikte
ilginiz bizleri gerçekten memnun etti. akım ve 1000V testi için herhangi bir ekstra parça almanız gerekmemektedir. tabi dilerseniz akım için ekstra pens tipi problar almanız mümkündür. bunlarında özelliklerine göre fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri