Ges Proje AG Kablo Seçimi

Merhaba arkadaşlar,

Ges projeleri üzerine çalışmaktayım. Özellikle büyük çaplı projelerde
Ges Panosundan Trafoya çekilen kablonun hesabını yaparken
5 x ( 4 x 240 mm²) kablo kesiti vb. buluyorum. Saha tarafında böylesine bir kabloyu
Trafoya bağlamak mümkün müdür? Bu hususta bir sınır var mıdır?

Bu konuda ilgili arkadaşlardan bilgilendirmelerini rica ederim.

Saygılarımla.​

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba arkadaşlar,

Ges projeleri üzerine çalışmaktayım. Özellikle büyük çaplı projelerde
Ges Panosundan Trafoya çekilen kablonun hesabını yaparken
5 x ( 4 x 240 mm²) kablo kesiti vb. buluyorum. Saha tarafında böylesine bir kabloyu
Trafoya bağlamak mümkün müdür? Bu hususta bir sınır var mıdır?

Bu konuda ilgili arkadaşlardan bilgilendirmelerini rica ederim.

Saygılarımla.​
Sorunuz şayet bu kesitte kocaman kablonun insan gücüyle nasıl bağlanacağı ise bu kabloyu tek yalıtkanlı yapmak yerine 1x olarak ayrı ayrı planlamak uygulama açısından kolaylık sağlayacaktır, yok eğer bu kadar çok sayıda kablonun trafo bağlantısı nasıl yapılır ise bu dediğiniz kesit 1250kVA civarı bir yük için kullanılıyordur herhalde, bundan çok daha fazla iletkeni bağlamak da mümkün.

1600 kVA projelerde uyguladığımız 1x240 kablo kullanılıyor trafodan panoya ama işlemesi biraz zahmetli sert bir kablo

Sorunuz şayet bu kesitte kocaman kablonun insan gücüyle nasıl bağlanacağı ise bu kabloyu tek yalıtkanlı yapmak yerine 1x olarak ayrı ayrı planlamak uygulama açısından kolaylık sağlayacaktır, yok eğer bu kadar çok sayıda kablonun trafo bağlantısı nasıl yapılır ise bu dediğiniz kesit 1250kVA civarı bir yük için kullanılıyordur herhalde, bundan çok daha fazla iletkeni bağlamak da mümkün.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Canlı olarak bu kalınlıkta bir kablonun trafoya bağlantısını görmediğim için kafamda canlandıramadım. Bu ve benzeri görsel döküman bulabilir miyim?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri