Gerilim dörtleyici bu devre nasıl çalışır? Çözemiyorum

Elektronigi öğrenmek için fiziksel olarak devre kurmaya gerek yok diye düşünüyorum. Devre Simulasyon programları harika iş görür. Değerli forum üyeleri katılıyormusunuz?

Analog elektronik için benzetim yazılımları oldukça güzel. LTSpice, Micro-Cap gibi yazılımları oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Analog elektronik için benzetim yazılımı ile devreyi oluşturunuz. Bunun çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Hatta devreyi fiziksel olarak kursanız bile gene faydası olabilir.

Analog elektronik için, elinizde osiloskop gibi ölçüm, test aletleri ve elinizde imkan da varsa gene fiziksel olarak devreyi kurmanızı tavsiye ederim.

Diğer taraftan elektronik için kullanılan laboratuvar ve ölçüm cihazları çok pahalı olabilir.

Sayısal elektronik için Logisim gibi yazılımlar temel düzeyde benzetim yapabiliyor.

Ancak son zamanlarda vardığım kanı, özellikle mantık kapısı düzeyinde zamanlama ile ilgili konuları anlayabilmek için en iyisi devreyi fiziksel olarak kurmak.

Devrenin benzetimini yapmak, devreyi fiziksel olarak kurmaktan çok daha zor olabilir.

Gene imkanınız varsa FPGA gibi bir donanım üzerinde öğrenmek daha faydalı olabilir.

µ denetleyici için yazılım geliştiriyorsanız en iyisi bir tane programcı ve µ denetleyici alıp fiziksel olarak devre üzerinde çalışmak.

Bir kaç tane yonga, ses kablosu, devre elemanı seri iletişimin temellerini öğrenmek için yeterli olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri