Gelen Akımın Düşmesi

tabletuser

Üye
Merhabalar elimde bir tablet var ve orjinal sarj aleti akim degeri 2.1A . Ben bunu sarj etmek icin 10'dan fazla kablo degistirdim. Cunku her kablo ilk basta duzgun sarj ederken daha sonra yavas etmeye sonrasinda algilamamaya basladi. Algilamasi icin altina bazi seyler koyup sarj ediyodum daha sonrasindaysa buda yeterli olmadi ve hic algilamamaya basladi yani kablo çöp oldu. Bunlari bazen dusuk amperli adaptorlerlede denedim gene ayni. Surekli kablo degistirmek zorunda kaliyorum. Bugun bir uygulama gordum ve denedim. Tableti sarj ederkenki gelen akimi gosteriyor. 2.1A adaptorle denedigimde gelen akim 1900 mA civarinda basliyip gittikce dusuyor. 10 ar 20 şer azalip en sonunda ya 10 mA oluyor yada 0. Baska adaptorlede denedim gene ayni gelen akim gittikce dusuyor. Bu yuzden tablet sarj olmuyor. 10 saatte %20 falan. Neyde sorun var? Ne yapmam lazim hocalarim?

Tabletin batarya iç direnci artmış olabilir. Mümkünse baryayı değiştirip deneyin. Veya şarz soketinde sorun olabilir.

Batarya kaç yıllık .

2-3 yillik. Ama sorun bunlarda olsa neden kabloyu degistirince ilk zamanlar iyi sarj ediyor onu anlamadim.

Kablolar kaliteli mi? Orijinal ya da kaliteli sarj aleti kablosu denediniz mi?

Ayrıca farklı sarj aleti de denediniz mi ? Tabletler telefona gore daha uzun süreli yüksek akim çeker. Kablo kalitesizse zamanla kötüye gitmeso normaldir. Ayni sey sarj aleti için se geçerli.

Kablolar kaliteli mi? Orijinal ya da kaliteli sarj aleti kablosu denediniz mi?

Ayrıca farklı sarj aleti de denediniz mi ? Tabletler telefona gore daha uzun süreli yüksek akim çeker. Kablo kalitesizse zamanla kötüye gitmeso normaldir. Ayni sey sarj aleti için se geçerli.
Tabletin orjinal kablosuyla deneyemedim cunku satilmiyor. Baska telefonlarin orjinal adaptorleri yada kablosunu denedim gene ayni. Kablolar 1 ay gibi kisa surede kotulesiyor.

Tabletin orjinal kablosuyla deneyemedim cunku satilmiyor. Baska telefonlarin orjinal adaptorleri yada kablosunu denedim gene ayni. Kablolar 1 ay gibi kisa surede kotulesiyor.

İlginç, kablolardan olduğundan eminsiniz siz galiba. Peki sarj olurken kablonun micro usb kismi cok ısınıyor mu? Özellikle sarj azken veya bitmişken sarja taktığınızda oluyor mu bu?

bende almaz olaydım
vestel venus telefonun iyi değil , özellikle ses diğer vs gibi özellikleri .
telefon çok ısınıyor ve şarj sorunu vardı . telefonu resetlemek ısıma ve şarjı problemini çözdü sayılır ,
ve orj kablosunu 2.4 amper şarj kablosu ile değiştirdim , etli kablo ile

Aklıma gelen; Bu Kablolar çok telli kablodur. Diyelim 2x10 tel olsun. Bu kablodaki tellerin yarısı bakır, yarısı da alüminyum olur. ( Kimi ucuz kablolarda Bakır pahalı olduğundan maliyetten kaçıyorlar) Önemli değil. Lakin bakır tel bile topla katla kırılır ama alüminyum tel çok daha az sürede kırılır. Bir kablodaki bakır dediğimiz tellerin de alaşımının yüzde kaç bakır olduğu da ayrıca tartışılır.

Çare olarak, kablonuzu fazla katlamamanızı öneririm.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri