G kodu sorunu

izy

Üye
selamlar arkadaşlar
bendeki sorunu başka. mach2 kullanıyorum. terfi edemedim.autocad ile çizdiğim bir dxf dosyayı mach2 ile gkodlarına çevirdiğimde çizim boyutları tabla boyutlarından daha büyük oluyor. (basit bir g kodu hazırladığımda makine normal koordinatlarında iken mach2 kendi g kodu ürettiğinde boyut büyüyor) autocad ayarlarında bir sorun var diye düşünüyorum bulamadım. (autocadda metrik secim ve makine tasarım seçili) yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

sayın kengel
amatör düzeyde ilgileniyorum. mastercam x3 edinmem oldukça pahalıya gelecek galiba.
selamlar

arkadaşım deme versiyonuda işini görür istersen [email protected] adresine ekle ordan yardımcı olmaya çalışayım sana
kolay gesin

sayın kengel
henüz cevap alamadım ilk işim mastercamı kurup resimli anlatımınızı görerek uygulayacağım

Veya büyütme oranına göre orantı kurup Autocadden tasarımlarınızı o orana göre scale edebilirsiniz...

sayın drug1
ne oranda büyüdüğünü bilmiyorum. sizin dediğiniz gibi bir şekilde de
deneyim bu durumda oranı tespit edebilirsem o oranda küçültebilirim

Aslında bu kolay G kod okumayı biliyormusunuz ? Offset noktasına göre ölçü oku düz çizgiler üzerinden örneğin G01 X...Y... şeklinde bu şekilde bir kaç çizgi çıkar hepsinin ortak bir oranı olması gerekiyor ... o orana göre ofset ve scale yapabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri