Günlük Sohbet Muhabbet

Sofra tuzu= zehir. Kaya tuzu=şifa.
Bu aralar iyonize alkali suyu araştırıyorum. Tecrübesi olan var mı? Cihazlar çok pahalı.
o zımbırtılarla hiç uğraşma, sabahları bir bardak suya bir çay kaşığı soda karıştır varsa biraz limon suyu (bence gerekli değil asidiktir) aç karınla iç. günde 2-3 şişe maden suyu (ben beypazarı içiyorum, mineral ve tuz oranı tansiyonum için en ideali) iç. yemekten hemen sonra değil, aç karınla değil. midenin asidik düzenini bozmamak gerekir. insan kendi vücudunu tanımıyorsa hiç bir şey fayda etmez. sarımsak konusuna gelirsek. kokarsa kokar. hiç umurumda değil. yaşanmışlıklarda bir kaç satır. bir gün iş yerinde "abi ağzın berbat sarımsak kokuyor diyen ite, akşam senle yatmayacağım sana ne" dediğimde onun yüzü ve diğerlerinin kahkahalarını görmeliydin. ve hani kalite deriz, sınıf deriz ya kimleri kimleri gördüm ağzı sarımsak kokan. o yüzden bana iyi geleni yerim, beni rahatsız eden gazı çıkartırım. benim bedensel varlığımdan rahatsız olana kapı orada. ilk kural kendinle barışık olacaksın. kendine elinden geldiğince iyi bakacaksın.

Tam yol , asvalt , kasis üzerine konuşuyorduk konu kapanmış. En son yazdığım mesajı yollayamadım. Hemen copy paste . Buradan devam ederiz .
Millet olarak o kadar kafa yapımız değişti ki hiç bir mevzuda yahu ben haksızım diyen insan görmek artık imkansız oldu . Hele trafikte türlü maçoluklar yüzünden çarpışma noktasına gelip korna ile uyardigim insanlar neredeyse arabadan inip bana saldıracak vaziyete geliyor. Artık ciddi ciddi düşünmeye başladım arabanın kornasini iptal mi etsem diye .
Tavsiyem şu sakın ola tartışmaya girmeyin nedeni suç işleyen kendini gerçekten kahraman zannediyor. ADALET YOK Bu yüzden geride kalanları düşünün sabır deyip geçin on binlerce insan boş boşuna öldürülmüştür. Erkek olan yürekli olan insan olan şüphe yoktur efendi olandır. Yapmayın etmeyin ki onlar ahiretini yok ediyorlar bir anlık öfke herşeye mal olur. Belki duymuşsunuzdur Ankara'da galiba olay şu Erkek polis eşi onu kıskandığı için evde eşini silahla kovalıyordu Polis korkunca kendini mecburen kendini pencereden atıyor ve maalesef ölüyor. Karısı göz yaşları ile ceza evine gönderildi Dikkatli olun

Şuanda suya karbonat katıp alkali hale getirme metodunu uyguluyorum ancak bu yönteminde zararı olabileceği söyleniyor. Aşırı sodyum birikmesi olabilir deniyor. Bahsettiğim cihaz hiçbir katkı olmadan suyu iyonize ederek alkali hale getiriyor ama çok çok pahalı.

Şuanda suya karbonat katıp alkali hale getirme metodunu uyguluyorum ancak bu yönteminde zararı olabileceği söyleniyor. Aşırı sodyum birikmesi olabilir deniyor. Bahsettiğim cihaz hiçbir katkı olmadan suyu iyonize ederek alkali hale getiriyor ama çok çok pahalı.
unutmayalım her şeyin fazlası zarardır. ben bazen hiç soda içmem, bazen de 3 şişe içerim. kendi ayarını bileceksin. beypazarı sodyum tuzları en düşük olan. reklam gibi oluyor ama. bir de ben işlemden geçmiş olanları sevmiyorum.

Doktora gidip okuma gözlüğü almayı düşünüyordum. Artık küçük yazıları bulanık görmeye başladım. Peder sağolsun eskilerinden bir tane hediye etti . Şahane bir kılıfı da var . Bedavaya bu işi hallettik . Takınca yahu ben ne kadar bulanık görüyormuşum dedim . Resmen çözünürlük arttı :)
20230827_120551.jpg

Ustam kırklı yaşlarda yakını görme bulanıklanmaya başlıyor. Mercek kasları esnekliğini kaybediyor. Uzağı göremeyenlerde yakını görememe birbirini notürlediklerinden belirti vermeyebiliyor.

baba gözlüğü ile olmaz. benim dürbünler bozulmuş fark edemedim (edemedim değil doktora gitmedim) zamanında bir sefer gitmiştim. doktor muayene etmişti gözüm normali 0,25 olan dan bile küçükmüş. ona güvenip sağlam diye geziyormuşum. sonra emekli olduk hadi yeşillik olsun diye gittim. ilk 0,75 le başladı, şimdi 1,75. uzakta astigmat var. yani doktor şart.

baba gözlüğü ile olmaz. benim dürbünler bozulmuş fark edemedim (edemedim değil doktora gitmedim) zamanında bir sefer gitmiştim. doktor muayene etmişti gözüm normali 0,25 olan dan bile küçükmüş. ona güvenip sağlam diye geziyormuşum. sonra emekli olduk hadi yeşillik olsun diye gittim. ilk 0,75 le başladı, şimdi 1,75. uzakta astigmat var. yani doktor şart.
Bizim bir güvenlik görevlisi abi vardı üniversitede . Oğlum ben başkasının dış fırçasını bile kullanırım. Öyle otu çöpü herşeyi kafaya takmayın derdi 😀

Bizim bir güvenlik görevlisi abi vardı üniversitede . Oğlum ben başkasının dış fırçasını bile kullanırım. Öyle otu çöpü herşeyi kafaya takmayın derdi 😀
hijyen başka bir takıntı. daha evvelde yazdığımı hatırlıyorum. küflenmiş ekmek yedim, kokmuş balık yedim, içinde kurbağaların yüzdüğü suları içtim. akarsuydu dert etmedim yaz sıcağına içinde amipleri gözle gördüğüm suyu içtim. hayat çok şeyi bazen çok pahalıya öğretir insana. başkasının diş fırçasını kullanır mıyım bilmiyorum. ama kullanmam. benim elimin kiri, mikrobu benimdir, başkasınınkini almasam da olur. gözlük olayı bambaşka. bit pazarından sırf çerçevesi için numarası yazılı olan gözlüğü aldım. ilk başlarda güzel gelmişti ama sonra odak noktasının farklı olduğunu fark ettim ve benim gözlerimi yoruyordu. sonra gözlükçüye gidip kendi reçeteme göre camlarını değiştirdim. gözlük sadece doktorun verdiği bir şey değil, bir de onu yapanın yani gözlükçünün işi. odak noktası eğer farklı bir cam kullanırsan gözlerini daha fazla yorarsın. üç beş lira için değmez. (para tarafı lafın gelişi)

Forum istatistikleri

Konular
128,606
Kullanıcılar
450,608
Son üye
cemaliev

Yeni konular

Geri