Güneş paneli sistem arızası

Cevaplariniz için ayrı ayri teşekkür ederim. Sistemimde bariyer diyodu yok onu temin edip denedikten dönüş yaparım inş.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aslında eğer ki bilginiz var ise kontrolcü üzerindeki ifadeleri sormk istiyorum, bu akım değeri 0.0amper okunmakta bu neyin akım değeri, bi de on-off aralarda ayarlanabilir sayılar var bunlarin neyin nesidir.

Yukarıdaki fotoda mevcut girebilirsiniz.

Aslında eğer ki bilginiz var ise kontrolcü üzerindeki ifadeleri sormk istiyorum, bu akım değeri 0.0amper okunmakta bu neyin akım değeri, bi de on-off aralarda ayarlanabilir sayılar var bunlarin neyin nesidir gece modu açık demek yani gündüz cihazın dc çıkışından en sağdaki ikisi çıkış alamazsın gece olunca lambaların otomatik kendisi yanar rakamlarda gece kaç saat yanıp ne kafar donra şönmesini ayarları mesela 1de hava kararınca lamba yansın 1 saat sonra sönsün diğer rakam 3 saat sonra sönsün zaman ayarı panelden gelen kabloları çıkar bak dc load çıkışından gerilimi göreceksin senin cihazın gece modu açıktır anu kapat dc çıkışından gerilim alırsın ama invertörün çalışmaması ayrı problem

Yukarıdaki fotoda mevcut girebilirsiniz.

Bide amperi sormuştun dc çıkışına bir tüketici bağlasan lamba oto teyibi veya invertör neyse küllandığın tüketicinşn kaç amper harcadığını gösterir aslında kontrol cihazın güzelmiş

Gece modu açık demek:gündüz panelden gerilim geldiği sürede dc load çıkışından çıkış alamazsın ta ki hava kararıp gelen voltaj 5volttan aşağı düşünce cihaz gece oldumu dc çıkışına gerilimi aktarıyor kullanmıcaksan öyle bir özellik onu kapat

Anladım yani o özelliği kullanmam diye dusunuyorum DC load uçlarından invrterime versem daha mantikli olur acaba, yoksa orası farklı durumlarda da kullanmak için ideal bir uç mu olur.

İnvertörü oraya bağlarsan 10 amperden fazla akım çeken bişey kullanamazsın yani120 wattlık bişey en fazla yoksa akımı otomatikkeser aküden alırsan daha büyük akım çekebilirsin ama oradan alırsan kısa devre koruması var load çıkışının kısa devrede içinde otomatik kesici var oda avantaj sen bilirsin dc load çıkışını 12 voltla çalışan lamba şerit led oto teyibi gibi şeyler için kullanabilirsin kayıpların daha az olur

Ne çalıştıcan bu sistemle

40 wattlık floresan lamba, dizüstü bilgisayar yüksek güç çeken cihazlar bağlamayı düşünmüyorum zaten.

Diyot olarak araştırdım da bariyer diyoy maalesef bulamadım onun yerine 6A0N LEON veya MMR854 tıp diyod kullansam ters yönde fazla mı geçiş sağlarım.

Panelden gelen kabloyu çıkarınca jarj kontrol aletinde panel işareti olan yere voltaj geçiyosa diyot ya yok ya arızalı arızalıysa dc çıkışı çalışmaz çünkü panel tarafında sürekli voltaj olacağından orada voltaj azalması yani gece algısı olmayacaktır yoksa mbr30100 diyot uyar

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,046
Son üye
premier92

Yeni konular

Geri