Güneş Panel ve Powerbank

Herkese merhaba!

Elektriğe erişimi olmayan araziye ip kamera yerleştirmek istiyorum. Sistem şu parçalardan oluşacak; Güneş paneli (20w 18v), Powerbank, 3G Wifi Modem (5v 1A), ip kamera (5v 1A).

20.000 mAh Xiaomi Redmi Powerbank kullanacağım. Ürün teknik detaylarında giriş değerlerinde "5V 2.1A / 9V 2.1A / 12V 1.5A" yazmakta. Güneş panelinden gelen enerjiyi 12 Volt'a modülle sabitlersem powerbanki şarj edebilir miyim?

Eğer şarj edemezsem araya araç içi şarj cihazı kullanabilirim. Ancak güneş panelinden 1,5A civarında gelecek, araç içi şarj cihazı powerbank'i 2A veya 3.1A ile şarj edebilir mi?

Ve son olarak 20.000mAh powerbank, tahminen 6saatlik şarj ile modemi ve kamerayı tüm gün çalıştırabilir mi?

POWERBANK BAĞLANTI

Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selamın aleyküm elimde resmini gönderdiğim devreden var güneş paneli ile kullanmak istiyorum fakat giriş çıkış nereye bağlanır bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200623-143137.png
    Screenshot_20200623-143137.png
    323.2 KB · Görüntüleme: 17
Anladığım kadarıyla elinizde Powerbank devresi var. Bu devreyi Güneş Paneline direkt bağlayamazsınız ayrıca devreye 18650 tip pil bağlamalısınız. Elinizde yeterli ekipman yoksa hazır Powerbank almanız daha mantıklı olacaktır çünkü piyasadaki 18650 piller oldukça kalitesiz ve bulması zor, astarı yüzünden pahalı gelir.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri