Güneş Enerjisinden Elektrik Nasıl Elde Edilir?

60 wattlık panel yeterli olacakmı ?
Evet yeterli olur diyorsan 10 amperlik işini çok rahat görür. Ama bence 60 lık panel yeterli gelmez ve daha sonra ilave panel koymak gerekir. 20 a.lik almakta fayda var diyorum.

ilk etapta 60 lık düşündüm, yeterli gelmez ise bir 60 daha takılabilsin diye .... 1 tanele 10a, 2 panele 20a mı gerekli...

Bir de youtubede izlediğim videolarda pil seviye göstergeleri takılmış sisteme, şart mıdır...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
1 panele 10 a. 2 panele 20 a. diye bir kural yok. 60 w.lık panelden yaklaşık 5 a. alınır. Ben o zaman 2 panelden 10 a. alacağıma göre 1 tane 10 a.lik yeter diyebilirsiniz. Ama 2 panelde yetmeyince veya elinize para geçtikçe bir kaç panel daha alacaksınız işte o zaman yeterli olmaz. Almışken bir üst amperi almakta fayda var. Babamın bir sözü vardı, öküzün büyük olsun, varsın çifte gitmesin derdi.

Akü durum göstergesi olsada olur olmasada. Ama kullanmakta fayda var. Akünün durumunu izleyebilirsin. Yalnız Türkiyede böyle bir gösterge varmı bilmiyorum.

1 panele 10 a. 2 panele 20 a. diye bir kural yok. 60 w.lık panelden yaklaşık 5 a. alınır. Ben o zaman 2 panelden 10 a. alacağıma göre 1 tane 10 a.lik yeter diyebilirsiniz. Ama 2 panelde yetmeyince veya elinize para geçtikçe bir kaç panel daha alacaksınız işte o zaman yeterli olmaz. Almışken bir üst amperi almakta fayda var. Babamın bir sözü vardı, öküzün büyük olsun, varsın çifte gitmesin derdi.

Akü durum göstergesi olsada olur olmasada. Ama kullanmakta fayda var. Akünün durumunu izleyebilirsin. Yalnız Türkiyede böyle bir gösterge varmı bilmiyorum.

Teşekkür ederim. Baldızım Almanya ya gitti erasmusla, eylülde dönecek. ona getirtecem inşallah...

Bir çin sitesinde 30a liği eve teslim 45 liraya buldum ve aldım. inşallah iş görür...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri