Güç Trafosu Nötr Akımı ?

MRYASİN

Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle uzun zamandır bu forumu takip ediyor ve bilgimi artırıyorum sizler sayesinde merak ettiğim bi konu var yardımcı olursanız sevinirim.

154/34,5 kV 100MVA trafolar üçgen üçgen bağlantıya sahip değil midir?
Bu trafoların çıkışında R-S-T faz akımlarını röle üzerinden görebiliyoruz ama bu faz akımlarının yanında nötr akımı da var bu nedir merak ettiğim bir konu normalde gördüğüm akımları yazayım

R-319A
S-357A
T-400A
Nötr-130A

Burada nötr akımı nasıl oluşuyor ve bu nasıl ölçülür?
nasıl ölçülür diye sormamın nedeni ben şalt çıkışı kablolardan pens ampermetre ile ölçtüğüm zaman sadece fazları ölçebiliyorum peki nötr nasıl ölçülür yada ölçülebilir mi ?

ve yukarıda da görüldüğü gibi akımlar arası dengesizlik fazla bu dengesizliğin nedenleri nelerdir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bağlantı durumu Y / ∆ olmalı diye biliyorum.
Bu bilgim doğrumu ?

Merhaba, Üçgen/Yıldız bağlıdır. 34,5 kV tarafına faz-toprak kısa devre akımını sınırlamak için havai hat çıkışlı merkezlerde 60 ohm, kablo çıkışlı merkezlerde 20 ohm direnç trafonun yıldız noktasına bağlanmıştır.

Yani,154 kısmı ∆ öylemi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri