Güç Artırımı Hk, 35kW - 80kW

06Krl06

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Ankara Ostim OSB'de mevcut kurulu gücü yaklaşık 35 kW işletmemiz var. Kompanzasyon panosu mevcut değil. Hali hazırda enerji tüketimimiz çok düşük. Ancak CNC Torna, Dik işleme, kaynak makinaları vs gibi makinaları ekleyeceğiz. Güç ihtiyacımız 60+ kW olacak. Yaklaşık 80 kW güce çıkartmak için nasıl bir yol izlemeliyiz ?

Sanırım proje çizilip, OSB'ye başvurulacak daha sonrasında OSB tamam derse kompanzasyon panosu eklenip, tesisat onaylacak, ancak bize kesin bu gücü verierlermi kazma kırma dökme olayları trafo vs uğraşırmıyız ?

Binaya giren kablo kesitini bilmiyorum, bu durumda nasıl bir masraf bizi bekliyor ?

Yaklaşık maliyeti ne kadar olur ?

Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik taahhüt işi yapan bir firma bulup, durumu anlatmalısınız. Varsa OSB nin anlaşmalı olduğu firma daha kolay olabilir. Masrafta yapılacak keşiften sonra belli olabilir.
Fiyatı ise;
Çekilecek kablonun metrajı, (aliminyum olursa daha ucuz olur ancak metraj çok olmazsa bakır tercih edilmeli)
Kompanzasyon panosu, ADP(ana dağıtım panosu) ihityaçları
İlave trafo gerekirse trafo ve orta gerilim hücresi(duruma göre gerekebilir)

gibi durumlar etkiler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri