görüntüler karışıyor mozaik oluyor adeta

shamata

Üye
merhaba arkadaşlar şöyle bi sıkıntım var 4 kamera yeni aldım 8 kanallı bir dvr cihazı 3 tanede elimde eski kameralarım vardı internet cafe için kurulum yaptım fakat 1. kamerayı takıyorum görüntü güzel 2. cisini taktığımda 1.sinin görüntüsü 2.cisinin arkaasından geçiyo bunu nasıl çözerim

bağlantılar sorunsuz prizin toprak hattınıda kestim sorun çözülmüyo cıldırmak üzereyim lütfen yardımcı olun iyi bayramlar bu arada...

DVR topraklamasını iyi yapın kameraların topraklamasını kesmeyin iyi bir topraklama yapın ona da . Görüntü kablolarının güzergahında olabilecek yüksek frekanslı cihazlardan kabloları mümkün mertebe uzak tutun . 2. kamerayı takmadan diğer kameraları takarak deneyin.

hocam tavsiyeleriniz için teşekkür ederim şöyle yaptım dvr cihazı 20 amperlik adaptörü ve lcd ekranı bağladığım 3 lü prizin toprak hattını söktüm dvr'a giren bnc konnektörleri değiştirdim görüntüde düzelmeler oldu fkat cok hafif bir şekilde yine dalgalanma ve görüntü karışımını görüyorum daha fazla neler yaparım tavsiyeleriniz şunu yapın bunu yapın dediğiniz birde burası internet cafe dağıtıcısı modemi yüksek frekans içerirmi bilmiyorum ama 8 kanallı dvr cihazı ve 20 amperlik bir adaptörüm var kırmızı + ları 4 tanesini bir bağlayıp tek +dn cıkarıyorum -leride aynı şekilde yapıyorum 3 adet + 3 adet - girişi var zaten ilgi alakanız için cok teşekkür ederim. cevaplarınızı bekliyorum

Anladığım kadarıyla tek güç kaynağı ile kameraları besliyorsunuz . İmkanınız varsa güç kaynağını değiştirin filitre devresinde ki problemden dolayı da kamera görüntülerinde parazit olabilir . Modeme gelecek olursak kameraların çalışma frekansından çok yüksektir Wi-Fi sinyalleri hatta tam olarak 2.4 Ghz dir o yüzden modem kaynaklı problem olamaz . Bence sizde ki problem aynı bandlardan gelen farklı sinyaller ve güç sağladığınız adaptör olabilir .

hocam dediğiniz gibi güç kaynağını değiştirdim sıfır başka bir güç kaynağı ile denedim değişen hiç bir şey yok bnc konnectörleri değiştirdim flan filan sorunu çözemiyorum güç kaynağını başka yerde denedim sağlam dvr cihazını denedim başka yerde sağlam kameralar ona keza sağlam problem nedir güç kaynağının ve dvrın bağlı olduğu toprak hattını söktüm faz ve nötr geliyo sadece ne yaptıysam olmuyo kafayı yicem lütfen bilenler bi yardım etsinler rica ediyorum. allah rızası için bilgisi olan varsa problemi nasıl çözerim.

Aklıma gelen başka bir problem yok bu konuyla alakalı . En son bir UPS ile dene ve mümkünse kamerayı sök 1 metrelik bir kablo ile direk DVR takıp dene .

Sn.shamata,
Püf noktası adaptör.Adaptörünüz smps mi yoksa trafo+diyotlarmı eğer trafolu ise smps ile değiştirin.

arkadaşım öncelikle ters şase işini bir kontrol et yani kameralar sanırım metal ayak ve sanırım bir yerden metale denk geliyor ve ters şase dediğimiz olay oluyor

ters şaseyi kontrol ettim kameraları ayaklardan ayırdım problem yine aynı.. hala bulamıyorum sorunu denemediğim yöntem kalmadı inanın.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri