Fuel oil kaliröfer motor arızası

servis56

Üye
hayırlı işler fueloil kazan start veridğinde çalışmıyor kondantör girişinden fazlar var beyinde a2 voltaj var ama motor giden voltaj çıkmıyor resimdeki küçük kondaktörde voltaj var ama büyünde çıkış yok

Ekli dosyalar

• IMG-20201118-WA0007.jpg
    IMG-20201118-WA0007.jpg
    199.3 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG-20201118-WA0008.jpg
    IMG-20201118-WA0008.jpg
    224.7 KB · Görüntüleme: 28
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
*Profesyonel bir elektrikçiden yardım almalısınız.
*Fotoda bir kontaktör ve 1 de termik (aşırı akım) rölesi var.
*Büyük ihtimal termik atmış !!

termik küçük olan termik üzerinde siyah devreye soktuğumda motor çalışıyor

Termik atmış gibi duruyor ,termiğin atma sebebini bulun iki fazamı kalmış , kontaktör bacaklarından biri fazı geçirmemiş veya gevşemiş olabilir,fazlardan biri fiziki olarak kesilmiş olabilir (sigorta atık olabilir), motor sargıları ki yanmış olabilir ölçerek tespiti (termik atmış korunmuş olabilir)bu tespitleri yapmanızı tavsiye ederim, kolay gelsin.

teşekürler ardem usta zeybek ustam elektrik fazla bilgim yok ama tv tamir ve uydu cihaz tamiri yapıyorum

motor çıkışları normalde kontaktörden çıkması gerekir ama büyük olan termikse motor uçları termiğe bağlı normalde tersi olması lazım

Dostum enerji once kontaktore girer. Resimde sagda olan parca.

Kontaktorun cikisi termige gider. Resimde soldaki buyuk parca termik.

Termik cikisinada motor uclari baglanir.

Kontaktorunuzun ( sagdaki ) A1 ve A2 uclari olmali. Bu uçlarda voltaj yoksa emniyet devrelerinden biri kesmektedir. Bu bulunmalidir.

Eger A1 ve A2 uclqrinda voltaj varsa kontaktorunuzun bobini arizalidir degisimi gereklidir.

kontaktörlerin solunda siyah bir kutu var sanırım ateşleme trafosu o kutu :http://www.emaendustriyel.com/urun/hitec-thi3-s-220-02-14000v-alttan-cks-atesleme-trafosu,1143.php
Bu cihaz ateşleme elektrodlarına yüksek voltaj verir en az 1000 volt 10 bin volt da olduğu söylenir voltajından emin değilim.Bu trafo ateşlemeyi yapınca alevi hisseden elektrod vardır bu elektrod ısınınca voltaj üretir bu voltaj la sinyan alan ateşleme trafo kutusu diğer sistemleri açar biri eksik olursa sistem çalışmaz bu iş uzmanlık isteyen bir iştir ben bile bu cihazlarda zorlanırım profesyonel yardım alın unutmadan birde hava ayarı vardır bu cihazların yanması ve yandıktan sonra sönmemesi için

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri