FPWIN Pro 7'de Plc ye program atma

Olcaytu

Üye
Merhaba elimde Fp7 CPS31ES model bir plc var. Ethernet kablosu üzerinden program atmak istiyorum ama Download seçeneği aktif olmuyor. Derleme esnasında herhangi bir hata bulunamadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba

Öncelikle PLC ye USB kablo ile bağlanarak Ethernet port u açarak ayarlarını yapmalısın, bu ayarları yapıp plc ye yükledikten sonra Ethernet üzerinden bağlanabilirsin.

Aşağıdaki video nun 3:30 sn sine kadar bu işlem in nasıl yapılacağı gösterilmiştir.

System Connection 1 ayarları senin FPWINPRO7 yazılımı ile PLC ye bağlanmanı sağlayan kısımdır. PLC ye bağlanırken port numarası olarak burada default gelen 32769 port numarasını kullanmalısın.

Bu konu hakkında Savior Otomasyon A.ş. youtube kanalına video örneği eklettireceğim.

İyi çalışmalar

Ethernet kablosuyla bağlanma işlemini gerçekleştiremedim, bağlantı ayarları ve uyarı mesajını resim olarak ekledim. Tam olarak neyi eksik yaptığımı söyleyebilir misiniz? Ekran Alıntısı.PNGıp addresses.PNGUser connection.PNGuyarı.PNG

Merhaba

Gönderdiğiniz resimlerde User Connection 1 görülmemektedir. System Connection 1 i açtınız mı?
Kırmızı daire içerisine aldığım kutucuğun işaretini kaldırarak deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.png
    Ekran Alıntısı.png
    317.7 KB · Görüntüleme: 14
İşaretlediğiniz yeri kaldırdım yine olmadı. User connection2.PNGıp bağlantı deneme.PNG

Merhaba

Savior Otomasyon istediğiniz örneğe yönelik video yu oluşturup yayınladı.
Aşağıdaki linkte bu uygulamanın örnek video sunu bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri