Flysky FS İ6X verici

writersoul

Üye
Arkadaşlar merhaba. Flysky FS İ6X verici vericinin çektiği akım ortalama olarak ne kadar acaba hiç bir kaynakta bulamadım...
minimum çalışma voltajı 4volt olarak verilmiş. Şarjlı pil kullanılırsa 1,2x4 adet =4,8volt yapıyor. Aradaki 0,8voltluk fark şarjlı pil kullanmayı mantıklı kılar mı?

Kısa sürede batarya şarjı bitebilir.
AA boyutlarında 1.5V Lityum batarya var, Amazon a bakın

AA_Lithium.png

Bu kumanda 4 adet AA boy pil ile çalışıyor. Normalde 6 volt yapar.

İzlediğim videolarda lityum pil modifiyesi yapmışlar. 2s pil takmayın diye uyariyorlar. 1s pil ile ve bir adet 5 volt boost devresi ile takip 5 voltta kullanıyorlar.

Eger imkanınız var ise böyle bir lityum pil dönüşümü yapabilirsiniz.

Bende de spektrum dx8 var. Bir ara bende bu kumandayı lityum pil ile dönüşüm yapmak istiyorum. Normal pil yada sarjli pil çok dayanmıyor.

Kısa sürede batarya şarjı bitebilir.
AA boyutlarında 1.5V Lityum batarya var, Amazon a bakın

Cevap için çok teşekkür ederim. Lityum polimer mi yoksa lityum iyon pil mi bu
Bu kumanda 4 adet AA boy pil ile çalışıyor. Normalde 6 volt yapar.

İzlediğim videolarda lityum pil modifiyesi yapmışlar. 2s pil takmayın diye uyariyorlar. 1s pil ile ve bir adet 5 volt boost devresi ile takip 5 voltta kullanıyorlar.

Eger imkanınız var ise böyle bir lityum pil dönüşümü yapabilirsiniz.

Bende de spektrum dx8 var. Bir ara bende bu kumandayı lityum pil ile dönüşüm yapmak istiyorum. Normal pil yada sarjli pil çok dayanmıyor.
İlk mesajdaki pil nasıl? Hiç modifiye etmeden direkt pil yuvasına takılabilir..

İlk mesajdaki pil nasıl? Hiç modifiye etmeden direkt pil yuvasına takılabilir..

Fs i6 zaten 4 adet kalem pil ile çalışıyor. Sikinti yok şarjlı pil ile de çalışacaktır.

Sadece ne kadar çalışacağını kestiremiyorum. Cunki bu kumanda bir verici ve sinyal gönderim zamanında piller hızlı deşarj olur. Bende çektiği akımı bilmiyorum. Kaliteli pil kullanırsanız sorunsuz calisir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri