flourasen lamba!!!

By_aSi

Üye
mrb arkadaslar benim sorunum 30 katli bir bina gecici aydinlatmasi her katta ortalama 30 lamba var generatorden besleniyor florusanlar 40watt 220-240 volt benim besleme hattim 390volt 1. kattan baslayarak 30 uncu kata kadar 5 carpi 10 luk besleme kablom gidiyor 3 faz ve her katta 3 faz uzerinden lambalara dagiliyor ama hergun 5 6 adet lamba yanip sonuyo ve sonra hem starter hemde lamba calismiyor her gun lamba degistirmek zorunda kaliyorum ve starter hattada bir gevsek baglanti yok yardimci olursaniz cok sevinirim saygilar!!

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadasla hala bu sorunumu cozemedim neden kaynaklandgini bulamadim lutfen yardim saolun

aynı faz üzerindeki lambalarmı yanıyor..yoksa farklı fazlardaki lambalarmı yanıyor

Şahsi düşüncem starter kalitesi. Starterlerini değiştir .Starterlerin çin malı olma riskin ve starter içindeki kondansatörlerinin farklı değerlerde vede kalitesiz olma riskin yüksek .

Gerilimden kaynaklanan sorunlarda balanslarının devre dışı kalması ,aşırı ısı üretmesi gerekir.!

voltajı vaz nötr arası kaç ölçüyosun buna diikkat et
devrede kak yoksa nötrde bi gevşeklik olma ihtimalinden dolayı sorun olabilir
jeneratörde voltaj dalgalanmasın dan olma ihtimali yüksek gibi görünüyo
starter,balast,lamba kalitesi bunlar da birer etken.

mrb arkadaslar benim sorunum 30 katli bir bina gecici aydinlatmasi her katta ortalama 30 lamba var generatorden besleniyor florusanlar 40watt 220-240 volt benim besleme hattim 390volt 1. kattan baslayarak 30 uncu kata kadar 5 carpi 10 luk besleme kablom gidiyor 3 faz ve her katta 3 faz uzerinden lambalara dagiliyor ama hergun 5 6 adet lamba yanip sonuyo ve sonra hem starter hemde lamba calismiyor her gun lamba degistirmek zorunda kaliyorum ve starter hattada bir gevsek baglanti yok yardimci olursaniz cok sevinirim saygilar!!

Her katta 30 fluoresan lamba var ve 30 kat var demişsin. Kat araları 2,5m'den yükü tam dengeli dağıttığın varsayımıyla(balast kayıpları hariç) toplam gerilim düşümün %e=1,8 çıkar. Dengesiz dağılımda bu değer yükselir sıkıntı yaratır.
Bahsettiğin arızalar son katlarda mı oluyor? İlk 15 kat içindeyse gevşek bağlantı ve malzeme kalitesindendir. Son katlarda ise gerilim düşümünün sıkıntı yaratma ihtimali yüksek. Gerilim değerlerini ölçüp bakmanda fayda var. Her kat yükünü muntazam üçfaza eşit dağıttığını sanmıyorum bunu kontrol et.

yarin bastan kontrol edicem dediginiz gibi birde marka degisikligine gidiyim zaten kullandigim starter flourasen ve lambalar ayri marka bundanda kaynaklanabilirmi acaba tesekkur ederim

jenerratörün çıkış voltajı değişiyorsa lambalaarrı nı götürüo olailir devrede gevşeklik olabilir unutmayın eski ustaların dediği gibi. ELEKTRİK GEVŞEKLİĞİ VE ... SEVMEZ.derler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
şunuda ayrıca belirtmek lazım jeneretoru açıp kapatırken lambaların devrede olmamasına özen gösterin.

sayın analözür beyin dediği gibi benimde başımda fabrikada gelmişti sonra gerilim düşümünden olduğunu fark ettik birde malzemenin markaları ne bilgi verirsen ürün hakkındada yorum almış olursun

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,062
Son üye
elektronikcibirisi

Yeni konular

Geri