Flip Flop devre şeması lazım

Öncelikle iyi günler ben 1.5 volt ledlerden 40 adet karışık bağlayarak bir tabela yaptım
bu tabelaya bir flip flop devresi lazım intarnette araştırdım 9ve12 volt devreler çıkıyor
benim ledleri kaldırmıyor 9ve12 volt bana 40 ledi rahat bir şekildeyakacak bir flip flop devresine ihtiyacım var

Kardeşim yazmışsın 40 adet led diye , fakat bağlantıyı nasıl yaptın ? Seri mi ,paralel mi ? Ledler 1.5 volt demişsin.. At hele yaptığın devrenin resmini , şemasını ona göre yardımcı olalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu şekilde çok yanlış duruyor ,ilk önce ledleri 3 erli gruplar halinde seri bağlayıp 330 ohm direnç de eklersen. 12vdc ile çalıştırabilirsin. Başka türlü , şuanki yaptığın sisteme voltajı adapte edemezsin. Bir harf ister 15 volt diğeri 25volt vs.. Kolay gelsin.

Tepkiler: huh
dirençleri her seri yaptigimdami eklicem yoksa sadece ortak bacaklarina bağlasam olurmu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sağlıklı olan her 3 led e 1 direnç olarak bağlamaktır. Google amcaya bir bak örnekler çok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…