Flip Flop ve Flashör Devreleri Yardımı...

Selamın Aleyküm...

Arkadaşlar bana 24 v ile çalışan flip flop ve ayarlı flaşhör devresi şeması lazım interneti aradım bir türlü bulamadım yardımlarınızı bekliyorum...
Yanlız flip flop devresinin 2 ledi de ayrı ayrı ayarlanabilir olması lazım 0-5 sn arası ikisinide tek tek ayarlayabilmem lazım şimdiden teşekkürler saygılar...

tam olarak nasıl bir şey istiyorsunuz.kontrolör kullanılarakmı yoksa sadece zaman ayarlı tarzı bir röleyle mi.
ayrıca iki ledi ayrı ayrı ayarlanabilir derken neyden bahsediyorsunuz biraz açarsanız yardımcı olmayay çalışırım.

ustam 2 adet ledi ayrı ayrı zaman zarfında yakıp söndürmek istiyorum örneğin 1. led 2 saniye yanık kaldıktan sonra sönecek diğeri 5 saniye sonra yanıp sönecek. saygılar şimdiden teşekkürler.

İnternette 555 li ya da transistörlü flip flop devreleri mevcut. R ve C değerlerini kendinize göre seçip kurun. R leri potansiyometreli yaparsınız. İstediğiniz süre zarfında yanp sönerler.

bi tane lm555 al ledin birini bununla ayarla diğerini filifilop un tek ledi ile ayarla saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri