Filtre kahve makinası şalteri attırıyor

Ekli dosyayı görüntüle 99785
Ekli dosyayı görüntüle 99786

Kaçak tespiti için yaptığım grup priz. Krokodil probları toprak uçlarına bağlar gerilim ölçerim. Gövdede kaçak var mı yok mu diye. Rezistansa giden uçları söker gövdeyle direnç var mı bakarım.

Ölçmeden biçmeden olmaz yani. O cam elyaf makaron üzerine merkezden geçen metal binmiş cam elyaf makaron bile kararmış diğer uçta da kırık var gibi. %99 çöp gibi görünüyor. Güzel saksı olur 😄
Kesme matı falan var masaüstünde. Yengem evde böyle çalışma köşesi kurmana izin veriyor mu baba ?

Kaçak tespiti için yaptığım grup priz. Krokodil probları toprak uçlarına bağlar gerilim ölçerim. Gövdede kaçak var mı yok mu diye. Rezistansa giden uçları söker gövdeyle direnç var mı bakarım.

Ölçmeden biçmeden olmaz yani. O cam elyaf makaron üzerine merkezden geçen metal binmiş cam elyaf makaron bile kararmış diğer uçta da kırık var gibi. %99 çöp gibi görünüyor. Güzel saksı olur 😄
biliyor musun ustam, eşyaların, hele günümüzdeki elektroniklerin değersiz olduğunu düşünüyorum ben. gaz lambası(feneri) ışığında balıkçılık yaptım, odun ateşinde yemek/çay pişirdim. odunlu termosifonların lüx olduğu zamanları da gördüm. yani bunları görüp geçirdikten sonra kıymet nedir yaaa. at çöpe gitsin. soğanın en dışındaki beyazıyla yemek yedim. hiç derdim değil. ben yine odun ateşinde yaşarım da şimdikiler yaşayabilir mi bilemem. yokluğun fakirliğin dibinden geldim. şimdi trampet çalıyor malum yerlerim. at gitsin yenisi gelsin. yaşamda hiç bir şey bizlerden değerli değil. daha önce de dedim/yazdım, tamir etmeye çalışırım, geri dönerse benimdir. dönmezse ya yedek parça yada geri dönüşüme gider. benim hatunlardan birinin dediği gibi "koy ver gitsin"

Ben hiçbirşey anlamadım senin bu sistemden baba.

eyvallah sağ olasın. senden bir kahve içmiş kadar oldum. umarım hikayesini de biliyorsundur. linki bırakayım bilmeyenler okusun.
https://onedio.com/haber/herkese-be...-yil-hatiri-vardir-deyiminin-hikayesi-1108114
Mesajdaki hikayeyi okuyan herkes sınıfta kalır, geçmiş olsun yani bakar kör olmuşsunuz o_O 😆
Neden mi;

1895 yılında İstanbul’un Eminönü semt ...........

Bu olayın üstünden tam tamına 40 yıl geçer. 1905 yılında

Basit matematik yapın şaşırın :oops:😉

Mesajdaki hikayeyi okuyan herkes sınıfta kalır, geçmiş olsun yani bakar kör olmuşsunuz o_O 😆
Neden mi;

Yahu al bir detay takıntılı eleman daha . Ne güzel insanin içini ısıtacak , yav dünya da iyi insanlar hala varmış diyecek bir olay okuyoruz . Yok asparagasmış , yok tarihi yanlışmış. Bütün keyfimiz kaçtı. Hadi gidin şimdi siz keyif yapın.

Neden mi;

dediğim gibi benim hatam, sadece başlığı okuyarak link verirsen böyle olur. demek ki neymiş tanıdık bile olsa linke güvenmemek lazım. ama kaba hatlarıyla hikaye/ efsane doğrudur. Türk kahveci doğru, Rum kaptan doğru, yeniçeri değil ama zabitan doğru. esir düşmek doğru, satın almak doğru. rum kaptanın o Türk'ü İstanbul'a gönderdiği de doğru. biz Türk'ler arap masallarına kandığımız için kendi masallarımızı bile doğru dürüst yazamamışız. Türk ve Rum olmanın farkını anlayamayanların içinde kaybolup gitmişiz. insanları bölmenin en iyi yolu ayrıştırmaktır. ve biz Türkleri bükemedikleri için ayrıştırmaya çalışıyorlar. dini, etnik kimliği ve dahası. bir de üzerine kitapta bile olmayan tarikatları bizlere salça ediyorlar. ben Türk doğdum Türk öleceğim. benim ırkım, milletim, ulusum Türk. din dediğiniz de benim vicdanım. ben sadece insanlara inanırım ama doğru olan insanlara. onların manevi inançları beni ilgilendirmez. benim için insan önemlidir.

Biri koyver gitsin at yenisi gelsin bunlara değmez vs vs demiş ama sonunda da ben olsam tamir etmeye çalışırım olmazsa yedek parça olarak kullanırım oda olmazsa geri dönüşüm. İşte ben ilk aşamayı yani tamiri yapmaya çalışıyorum. Olmazsa direk çöp yani yedek parça falanlada uğraşamam.Tavsiye verirken kendisi daha mal düşkünü olduğunun farkında değil. Burası ustaların arenası fikir almak en azından hobi olarakta olsa bir cihazı tamir edebilmek mutlu edebilir kişiyi. Beni eder.
Kısacası çokta tın makinenin çöp olması ama bütün parçalarını söktüm ve birleştirdim fişe takmıyor sabahı bekliyorum. Sigorta atarsa bodruma bu saat inmemek için.
Konu benim için kapandı teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri