Faz ve Nötr'de elektrik var (Güneş panelinden Konteynere elektrik vermek).

denizbay1

Üye
Köyde kullanmak için aldığım elektrik hattı çekili konteynere Şebeke hattımız olmadığı için güneş panelinden elektrik vermek istiyorum. Bu gün bir deneme yaptığımda prizlerdeki nötr de elektrik olduğunu gördüm. Elektrikten çok anlamıyorum ama ana sigorta bağlantısını doğru yaptığımı sanıyorum; inverter'den direkt ana sigortaya bağlantı yaptım. Nerede yanlış yapıyorum, bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Fotoğrafları aşağıda yükledim...

Ekli dosyalar

• 20220712_161031.jpg
    20220712_161031.jpg
    127.9 KB · Görüntüleme: 44
  • 20220712_161059.jpg
    20220712_161059.jpg
    106.9 KB · Görüntüleme: 36
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Köyde kullanmak için aldığım elektrik hattı çekili konteynere şebeke hattımız olmadığı için güneş panelinden elektrik vermek istiyorum. Bu gün bir deneme yaptığımda prizlerdeki nötr de elektrik olduğunu gördüm. Elektrikten çok anlamıyorum ama ana sigorta bağlantısını doğru yaptığımı sanıyorum; inverter'den direkt ana sigortaya bağlantı yaptım. Nerede yanlış yapıyorum, bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Fotoğrafları aşağıda yükledim...
Bu konu forumda defalarca soruldu. Defalarca cevaplandı. Biraz forumda araştırsanız sorunun cevabını bulursunuz diyeceğim ama bir beş dakika icinde @arkaplan gelip burayı doküman ve link ile dolduracak zaten . Siz bir çay koyup gelin kendinize .

Bu konu forumda defalarca soruldu. Defalarca cevaplandı. Biraz forumda araştırsanız sorunun cevabını bulursunuz diyeceğim ama bir beş dakika icinde @arkaplan gelip burayı doküman ve link ile dolduracak zaten . Siz bir çay koyup gelin kendinize .
Aradım ama göremedim, hatta google üzerinden de arattım. O kadar çok konu çıkıyor ki, aralarından bulmam da imkansız gibi.

Banada kahve desemde emekliye ayrıldım.
Bilgiyarda yok cep telefonu anca.

uyurgezerlik-gidahatti.jpg

Son düzenleme:
Siz bir link paylaşın o zaman, yardımcı olmuş olun. Ben arıyorum bulamıyorum!

Gerilim yukseltici transformatorun sekonderinin her ikisinde de kontrol kaleminin yanmasi normal bir durum.

Onlenmesi mumkun fakat devrenin tum semasini gormeden oneride bulunmak ciddi arizalara neden olabilir.

Gerilim yukseltici transformatorun sekonderinin her ikisinde de kontrol kaleminin yanmasi normal bir durum.

Onlenmesi mumkun fakat devrenin tum semasini gormeden oneride bulunmak ciddi arizalara neden olabilir.
Bu arada yazmayı unutmuşum, kusuruma bakmayın. İnverter tam sinüs değil, modifiye sinüs. Bu gün inverter üzerindeki priz çıkışlarını kontrol ettiğimde, hepsinde elektrik olduğunu gördüm. Sanırım Modifiye Sinüsler için, hatta birçok inverter için bu durum normalmiş ve inverterdeki çıkışı Nötr'e dönüştürmemiz gerekiyormuş. Bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri