Faz da 50 ya da 80 v gorunuyor

Merhaba ustalarım. Enerjisini kestigim halde faz ucunda 50 V ya da 80V gördüğüm zamanlar oluyor . Sebebini bilen var mi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Fabrikada butonda
güzel insan, okumuş+tür, güzel nickmiş. ama ne okuduğunu çözemedim veeeeee ampul gibi aydınlandım (fabrikada butonda) . yahu sizleri bizlere parayla mı veriyorlar? sınav olarak mı yolluyorlar? neyin kafasını yaşıyorsunuz? ne içiyorsunuz? ne olur bana da söyleyin ucuza geliyorsa ona takılayım.
olay fabrikada geçiyor, bir adet butonumuz var, enerjiyi kesiyoruz, faz ucunda 50-80 volt aralığı elektrik var. cevap veriyorum = banane git elektrikçini çağır baksın.
sen okulunda Türkçe dersi, edebiyat dersi filan almadın mı? soru sormasını öğretmediler mi sana?
sistem ne belli değil, kaç faz belli değil, buton nasıl bir şey belli değil, nereye bağlı belli değil. şimdi kim hangi kritere göre neye cevap verecek lütfen bize anlat. benim ayarlarımı lütfen bozma. biriktirdiğim güneş görmemiş sıfatlarım bana kalsın.

Son düzenleme:
güzel insan, okumuş+tür, güzel nickmiş. ama ne okuduğunu çözemedim veeeeee ampul gibi aydınlandım (fabrikada butonda) . yahu sizleri bizlere parayla mı veriyorlar? sınav olarak mı yolluyorlar? neyin kafasını yaşıyorsunuz? ne içiyorsunuz? ne olur bana da söyleyin ucuza geliyorsa ona takılayım.
olay fabrikada geçiyor, bir adet butonumuz var, enerjiyi kesiyoruz, faz ucunda 50-80 volt aralığı elektrik var. cevap veriyorum = banane git elektrikçini çağır baksın.
sen okulunda Türkçe dersi, edebiyat dersi filan almadın mı? soru sormasını öğretmediler mi sana?
sistem ne belli değil, kaç faz belli değil, buton nasıl bir şey belli değil, nereye bağlı belli değil. şimdi kim hangi kritere göre neye cevap verecek lütfen bize anlat. benim ayarlarımı lütfen bozma. biriktirdiğim güneş görmemiş sıfatlarım bana kal kadar destan yazarak uyarmana gerek yok. İnsanlık hali ozur dilerim.

sistem ne belli değil, kaç faz belli değil, buton nasıl bir şey belli değil, nereye bağlı belli değil. şimdi kim hangi kritere göre neye cevap verecek lütfen bize anlat. benim ayarlarımı lütfen bozma. biriktirdiğim güneş görmemiş sıfatlarım bana kalsın.
Bu kadar destan yazmana gerek yoktu.insanlik hali özür dileriz.

Konuya gelince; ısıtıcı gorevi yapan bir motor var. Bunu kumanda eden de start -stop butonları var.Enerjisini panodan kapattım. Enerji varmı diye ölçü aletini NC kontaginin bir ucu ile şaseye probları degdirdigimde 80V u gördüm.

Bu kadar destan yazmana gerek yoktu.insanlik hali özür dileriz.

Konuya gelince; ısıtıcı gorevi yapan bir motor var. Bunu kumanda eden de start -stop butonları var.Enerjisini panodan kapattım. Enerji varmı diye ölçü aletini NC kontaginin bir ucu ile şaseye probları degdirdigimde 80V u gördüm.
normal bi durum şasede toprak varmı bi bakıver

5N + 1K diyorum. (En bilinen TV programı reklamı gibi oldu) 50-80 volt AC' nin okunması hususunda statik (ölü) elektriktir demek aklımdan geçiyor şu anda, ama kablolarla ilgili yeterli veri olamadığı için en bariz oluş nedenlerinden biri olarak yine bunu yazıyorum. Faz kablosuna anahtar kapandıktan sonra yan yana veya paralel duran, üzerinde akım taşıyan başka kablolar varsa elektromanyetik indüksiyonla oluşan ölü elektrikle bu voltaj kuvvetle okunmuş olabilir, voltajın okunmasındaki en makul düşüncem bu yönde. Kolay gelsin.

kontrol kalemi, ölçü aleti yerine şüpheye düştüğün yerde akkor flaman ampul kullan. gerçek elektrik varsa yanar, yoksa yani ölü elektrikse yanmaz. ölçü aletleri hassas cihazlardır. her şeyi gösterirler.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri