Fatek Servo

Tam anlamadım ama tek servo üzerinden yapıcaksan, move komutunu, toplama komutu vs. kullanarakta istediğin şeyi yapabilirsin.
Birden fazla tablo kullanmana gerek yok.
Tek tablo ile halledilebilir.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tam anlamadım ama tek servo üzerinden yapıcaksan, move komutunu, toplama komutu vs. kullanarakta istediğin şeyi yapabilirsin.
Birden fazla tablo kullanmana gerek yok.
Tek tablo ile halledilebilir.

Sanırım bu tek tablo dediğiniz şeyde puls değeri ve servo hızı mevcut..ben buraya R1000 gibi değerler verdiğimde ve program kısmında bu registerları değiştirdiğimde tek tablo işimi görecektir..Doğrumu anlamışım acaba...

Evet speed kısmına ve pulse kısmına registerlar atayarak yapıcaksın.

Hızları ani değiştirmek istiyorsan, r4056 registerının içeriğini 90 olarak değiştirmen, 500 devir dönen bir servoyu çalışması devam ederken 1000 devir dönmesini sağlayabilir.

anladım ben ani hız değişikliği dğilde 3 kez farklı mesafe farklı hız 4ncü seferde farklı mesafe farklı bir hız uygulaması yapayacağım aynı servo ile ..Verdiğin bilgiler için teşekkur...

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri