fatek plc ile servo motor sürme

serhat.45

Üye
fatek fbs-40mct2 modeliyle servo motoru çalıştırmak için gerekli programı yazdım , gerekli bağlantıları yaptım ve programı plcye gönderdim,sorun şu: butonu enerjilediğimde bilgisayar ekranında motorun çalıstıqı görülüyor ama , servo motor mili dönmüyor, x1 kontağını enerjilediğim anda elimi katıyorum ufak bir hareket seziyorum ,1sn kadar süreli sonra milde hareket yok fakat bilgisayar ekranında motor çalısıyo olarak görünüyo .. bana yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden çok teşükkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sürmek için kullandığınız çıkışın pwm türü bir komutla sürmeniz gerekir. Çıkışı direk bobin gibi sabit çektirirseniz,servo motor ilk çekmede titrer gibi olur ama dönmez. Uygun komutu kullanmamış gibi görünüyor....

evet yaptım

Servo sürücüyü on yaptınız mı ?
sürücüyü on yaptım ama girilen pals değerine göre switchlerler oynamak gerekiyo sanırım sürücünün üstünde tablosu var ama bn 0 pals verdim ve onunla ilgili bir bilgi yazmıyo sayın branxian

Sürmek için kullandığınız çıkışın pwm türü bir komutla sürmeniz gerekir. Çıkışı direk bobin gibi sabit çektirirseniz,servo motor ilk çekmede titrer gibi olur ama dönmez. Uygun komutu kullanmamış gibi görünüyor....
aynı komutlarla 1defa çalıstırdım ama

Hocam, o şekilde ben çok servo devreye aldım.

Pulse girişlerin(bağlantıların-) A-B , Pals - Direction , Pals hangisini kullanıyorsan Configuration'dan onu belirle.
Belki hatan orda olabilir.

Hocam, o şekilde ben çok servo devreye aldım.

Pulse girişlerin(bağlantıların-) A-B , Pals - Direction , Pals hangisini kullanıyorsan Configuration'dan onu belirle.
Belki hatan orda olabilir.
sorun çözülmüştür y0=a y1=b yaptım motor çalıstı bilgileriniz için çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,006
Son üye
alany

Yeni konular

Geri