Fan ve Pompa uygulaması

Ertug_TR

Üye
Merhaba arkadaşlar 22 kW vantilatör fanı 15 kW aspiratör fan motorunu ve 11 kW pompa motorunu frekans invertörü ile çalıştırmak istiyorum.Tabiki tasarruf için bunun için en uygun cihaz ne olabilir. Pompayı basınç transduser ile kontrol etmeyi düşünüyorum. Control Techniques, schneider ve siemens ile görüşüm, fiyat ve bilgi aldım. Yapacağım basit bir uygulama olacağı için sizce hangi cihazı kullanmayalım.
Kolay Gelsin .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşım bu konuda sana TOSHİBA' yı tavsiye ederim. (Malum bugünlerde TOSHİBA klimaları duymuşsundur 100W min kapasitedeenerji harcadığını. ) TOSHİBA'nın bu konuda özellikle invetrörlerde Enerji Tasarruf Modu bulunmaktadır.

Bizzat yaptığım uygulamalarda %40 lara varan enerji tasarrufları sağlıyor. tabi bu uygulamadan uygulamaya değişir.

Bu konuda basit bir örnek ektedir.

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Fan Pompa Uyg.rar
    117.8 KB · Görüntüleme: 0
VACON sürücüler var onlar fiyat olarak daha uygun, ben yüksek güçlerde
kullanıyorum memnunum. Bir kez arıza yaşadım ertesi gün yenisi ile değiştirdiler.

TOSHİBA kalite olarak mükemmel bir invertör. Fiyat olarakta bence uygun.

Nereden bilgi alabilirim. Programlamsı kolay mı ? PID özelliği var mı ? TEknik Özellikkleri nelerdir ?

merhaba Ertug_TR bey;
yapacak olduğunuz uygulamalar için Dafonfoss Frekans Konvertörlerini kullala bilirsin.11 ve 15 kw için VLT 2800 serisi 22 Kw içinde FC 102 serisini kullana bilirsin FC serisi Türkçe seçeneği vardır.PID olarak ben her 2 seridede uygulama yaptım.İstersen parametrelerını san yollaya bilirim iyi günler

Toshiba fr. inv. kim satıyor distribütör firmamı yoksa kendisimi firma bilgisi ?

Toshiba İnveter ile ilgili fiyat ve stok gibi hertürlü bilgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsin.

ÖZTÜRK ELEKTRİK ELEKTRONİK

Nilüfer Ticaret Merkezi
66. Sokak No:18
BURSA

0 224 443 43 25

buradan sana yardımcı olacaklardır.

entropİ mÜhendİslİk elektrİk san.tİc.ltd.Ştİ

ortabayir mh.meydan sk. no:11

gÜltepe / levent / İstanbul

0212 284 80 27

Forum istatistikleri

Konular