Facebook tan gelen mesaj.

veysel28

Profesyonel Üye
Arkadaşlar bir süredir kendi bilgisayarımdan facebook a giriş yaptığımda aşağıdaki mesaj mail adresime geliyor ben Ankara da oturmadığım halde Ankara dan giriş yaptığım yazıyor sebebi ne olabilir.Başka arkadaşın bilgisayarından girdim gelen mesaj kendi memleketim ama benim bilgisayar Ankara görünüyor.

Merhaba Veysel,
Tanınmayan yeni bir cihazdan 3 Mayıs 2014 Cumartesi, 17:32 itibariyle hesabınıza giriş yapıldığını saptadık.
İşletim Sistemi: Windows 7
Tarayıcı: Chrome

Not: Konum, internet servis sağlayıcınızdan aldığımız bilgilere dayanmaktadır.
Bunu siz yaptıysanız, lütfen bu e-postayı yok sayın.
Bunu yapan siz değilseniz, hesabınıza bir başkası erişiyor olabileceğinden lütfen hesabıgüvenealın
Teşekkürler,
Facebook Güvenlik Ekibi

En kısa zamanda şifreyi değiştirmenizi öneririm.

Sehir ve bolge olarak dinamik ip numaralarinda yanilma payi yuksek oluyor.

Bazen Mardin de gösteriyor :) acaba dns ayarları ile alakalı olabilirmi şimdi dns i otomatik yaptım bakalım nereyi gösterecek mail gelmesini bekliyorum.

Bu arada sn [MENTION=77003]oonurr[/MENTION] size daha önce söyleyecektim kısmet şimdi imiş.Mesajınızdaki besmelenin son harfinde iki MİM harfi yazılmış bir tane MİM olmalı.

Son düzenleme:
Dns i otomatik yaptım yine Ankara gösteriyor anlamadım.

Sebebini anlayamadım hala devam ediyor.Ankara diye gösteriyor :confused:

Sayın veysel28, IP ayarlarını nereden görebiliyorsunuz ? Ben kendi IP ayarlarıma nereden girebilirim ?

Sn [MENTION=14542]ŞEF[/MENTION] im xp için pc nin sağ alt köşesinde küçük monitörler var.Oraya sağ tklayıp 'ağ bağlantılarını aç' diyorsun.Çıkan pencerede eğer ağ bağlantısı görünmüyorsa pencerenin sol üstünde 'ağ bağlantılarımı görüntüle' seçeneği var ona tıkladıktan sonra pencerede 'yerel ağ bağlantısı' görünecek.Bu bağlantıya sağ tıklatıp 'özellikler' diyorsun.Bir pencere daha açılacak bu pencerede 'bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır' başlığı altında 'internet iletişim kuralları (TCP/IP)' seçeneğini birkez sol tıkladıktan sonra altında 'özellikler' seçeneği aktif olacak bu 'özellikler' seçeneğine tıkladıktan sonra ip ayarlarını görebilirsiniz.Büyük ihtimal sizinki otomatik tedir.Onun altındada dns ayarları var ki oda youtube a girebilmek için yapılandırabilirsiniz.

Ustam eğer sadece ip adresini görmek istiyorsan sağ alttaki mönitör resimlerine sağ tıklayıp 'durum seçeneğini seçiyorsun.Çıkan pencerede üstte 'destek' sekmesi var ona tıklarsan ip adresini görebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri