Facebook da paralı oluyor

Facebook'ta durumlar kesat: Firma bu açığını ücretli kullanıcı hesaplarıyla kapatmak istiyor.

Sosyal network platformu yakında en büyük probleminiz haline gelebilir. Gerekli altyapının oluşturduğu maliyetler gittikçe artmaktayken gelirler sabit kalıyor.

İsviçre haber portalı 20Minuten'in sektörle ilgili farklı blog'lardan edindiği bilgiye göre Facebook, sahip olduğu ağ üzerinden nasıl ek kazanç elde edebileceğini planlıyor. Bu planlar arasında ise genellikle kullanıcıya iki farklı hesap sunma seçeneği beliriyor: Kısıtlı erişime sahip ücretsiz bir hesap ve tüm Facebook'a erişim sağlayan ücrete tâbi (Premium) bir hesap. Kullanıcı verilerinin üçüncü kişilere satılması da tartışılan konular arasında yer alıyor.

Analistlere göre Facebook'un hisse satışıyla elde ettiği 500 milyon dolarlık sermayenin büyük bir kısmı harcanmış durumda. Eğer büyüme oranları durursa peşin para stokları 2009'daki piyasa durgunluğunda tamamen eriyebilir.

Facebook 140 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile internetteki en hızlı büyüyen sosyal network ağı. Ortalama bir kullanıcının 100 arkadaşı var, günde tahminen 30 milyon resim gönderiliyor. Dünya çapında her gün 200.000'in üzerinde yeni kullanıcı portala üye oluyor.

Kaynak: CHIP

Bu başlığı görünce yazmak istedim facebook ilk duyduğum zaman merak edip üye oldum o zaman sadece ingilizceydi pek ilgimi çekmedi neredeyse ayda bir girdim bu zaman kadar gecen gün gelen maillerden sıkıldığım için hesabımı kapatmak istedim ama ne mümkün kapatmak ile ilgili birşey bulamadım sadece hesabınızı dondurabillmeniz için bi seçenek çıkıyor.Yani facebook bir kere girdiysen çıkış yok en azandın varsada ben çıkış yolunu bulamadım

Bu başlığı görünce yazmak istedim facebook ilk duyduğum zaman merak edip üye oldum o zaman sadece ingilizceydi pek ilgimi çekmedi neredeyse ayda bir girdim bu zaman kadar gecen gün gelen maillerden sıkıldığım için hesabımı kapatmak istedim ama ne mümkün kapatmak ile ilgili birşey bulamadım sadece hesabınızı dondurabillmeniz için bi seçenek çıkıyor.Yani facebook bir kere girdiysen çıkış yok en azandın varsada ben çıkış yolunu bulamadım

evet arkadasım genelde hesabını kapatmak isteyenlerin öyle bir şikayeti oluyor sende kapatamıyorsan ve artık bilgilerinin görünmesini istemiyorsan o bilgilerle oyna ister oralara edit'ten boş bir şekilde bırak istersen baska bilgiler gir varsa da resimlerini sil yani kapatamıyorsan bile kullanılmayacak hale getir.

Evet bu durum çok saçma insanları kullanmaya mecbur bırakıyorlar hesabını dondurmak içinde girdiğinde arkadaşlarının resimleri altında seni özleyecek diye bi yazı çıkıyo insanlar hesaplarını dondurmasın diye duygu sömürüsü bile yapıyorlar çok acayip

ya paralı olurmu facebook olursada kimse bu kadar gereksiz bişe için para mara ödemez yani ödersede enayilikten başka bişe olmaz

paralı olsa neolurkii ona para verenin aklına acırım zaten bugüne kadar insanlar bulabileceği arkadaşlarını bulmuştur bişekilde başka bir sitede buluşurlar

evet arkadasım genelde hesabını kapatmak isteyenlerin öyle bir şikayeti oluyor sende kapatamıyorsan ve artık bilgilerinin görünmesini istemiyorsan o bilgilerle oyna ister oralara edit'ten boş bir şekilde bırak istersen baska bilgiler gir varsa da resimlerini sil yani kapatamıyorsan bile kullanılmayacak hale getir.

Ayarlar'dan hesabımı dondur falan var onu yapınca facebook ta yok gibi gözüküyorsun yani profilin kapanmış oluyor istediğin zaman açabilirsin tekrardan.

Paralı olsa nolurki millet hemen alternatif bir siteye yönlenir nuda netlog olabilir yani.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri