Fırçasız DC motoru suda çalıştırma

Arkadaşlar merhaba;
Su altı çalışması yapmak amacı ile bir araç dizayn etmekteyiz.Elimizde 850 KV'lık fırçasız DC motor bulunmakta.Bu motor su içersinde çalışır mı? veya yalıtım için önerileriniz ne olabilir? Yani sadece pervanein su ile teması sağlansa,hem mili döndürecek hem de yalıtımı sağlayack nasıl bir yöntem uıygulayabilirz,yardımlarınız bekliyoruz .Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hiç bir yalıtım yapmadan sualtında çalıştırmayı başardık teşekkürler.

Paylaşın da görelim, burası yeri değil mi burada paylaşmayacaksınız da nerede paylaşacaksınız?

Evet bizlerde merakla bekliyoruz. Bilgi paylaşımı ise lütfen bizleri merakta bırakmayın.

Fırçasız dc motorların voltaj devir katsayısı en büyük olanından alın ve anu 3 voltda hiçbir izole yapmadan çalıştırın.
Kullandığınız motorun katsayısı düşük şayet daha yüksek devirde çalıştırmanız gerektiğinde çevre birimleri (diğer motorlar vs) etkiliyecektir.

Bir elektrik motorunun su altında hiç bir şekilde arıza v.b sebebler olmadan nasıl çalışacağını merak ettim doğrusu.

yüksek voltajla mumkun değil 509 volt DC altındakı voltajlarda çalişabılır mantığen ama yınede çok kayıplar olur bence

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri