Fındık Kabuğu Kırma Makinası

sayın hozan
bunu evinizdeki fındığı kırıp ailenizle yemek için mi arıyorsunuz yoksa kuruyemişçilere pazarlamak için mi arıyorsunuz:? ev tipi makinanın boyutları ufaktır ve fındık koyulan hazne nin içideki dişli çevrilerek fındık kabuğu kırılıp el ile ayıklanır ve satış fiyatı ortalama 20-25 ytl kadardır.
hobbyelektriğin resmini verdiği makinanın bilgilerinde saatte yaklaşık 1-1.5 ton fındık kırabildiği yazmış.
Eğer bir fındık işleme tesisiniz varsa belki işinize yarayabilir

Size mesaj atmak istedim ama olmadı. Onun için buraya yazıyorum. Yukarıda bahsettiğiniz hobby elektrikte bulunan fındık kırma makinası ile ilgili bilgi almak istiyorum.

sayın probhecy
eski konu olmasına karşın hangi tür fındık kabuğu kırma makinası istediğinizi bilmiyorum ama ev tipi bir fındık kırma makinasını fındık üretimi yapılan yerlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.
Profesyonel bir şey arıyoranız bir kaç arkadaş bunu yapmış ve TMO fındık alım merkezlerinde randıman için kabuk kırma işleminde şu an kullanılıyor.Fındık kabuğu kademeli olarak elekten geçirilerek kırılıyor ve monofaze bir fan sayesinde üfleme sonucu kabuk ve fındık ayrılıyor.

link açılmıyo ya merak ettim şimdi

evsel fındık kırma makinası diyerek internetten arayabilisiniz
nuri konya /karatay

innovas.com.tr ...ile iletşime geip öğrenebilirsiniz..fındık kırma

Forum istatistikleri

Konular
128,258
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular