FİMER X204 IGBT Inverter çanta kaynak makinesi çıkış voltajı proplar yer değiştirip ölçüldüğünde -39 Volt veriyor

FİMER X204 IGBT Inverter çanta kaynak makinesi çıkış voltajı avometrenin propları makinanın -'sine - prop; +'sına + prop gelecek şekilde bağlandığında olması gereken voltaj değerini yani 55Volt'u sağlarken; makinanın -'sine + prop konulup +'sına - prop konulduğunda -39 Volt düşük çıkış voltaj değerini veriyor.

Bu bir bozukluk mudur? Bozukluksa nasıl düzeltilir? Makinada ve kart üzerinde nereler kontrol edilmeli ölçülmeli muhtemelen hangi parçalar değiştirilmeli?

Makina açıldığında bazen çok yüksek çıkış voltajı veriyor 85 Volt, 5 dakika sonra 55 Volta iniyor. Neden???

Son düzenleme:
FİMER X204 çıkış voltajı avometrenin propları makinanın -'sine - prop; +'sına + prop gelecek şekilde bağlandığında olması gereken voltaj değerini yani 55Volt'u sağlarken; makinanın -'sine + prop konulup +'sına - prop konulduğunda 39 Volt düşük çıkış voltaj değerini veriyor.

Bu bir bozukluk mudur? Bozukluksa nasıl düzeltilir? Makinada ve kart üzerinde nereler kontrol edilmeli ölçülmeli muhtemelen hangi parçalar değiştirilmeli?

Makina açıldığında bazen çok yüksek çıkış voltajı veriyor 85 Volt, 5 dakika sonra 55 Volta iniyor. Neden???
Makina nasıl bir makina. Ölçtüğünüzün DC voltaj olduğundan emin misiniz ?

FİMER X204 igbt inverter Çanta kaynak evet çıkışlar DC veriyor.
Normalde DC ölçümünde proplar ters bağlı olsa ölçüm ekranında - ibaresi çıkar ama değer değişmez. Sallamış olmak istemiyorum çünkü bu makinalar uzmanlık alanım değil ama büyük ihtimal pekde sağlıklı bir gerilim üretmiyor olabilir DC formunda. Kartın çıkış tarafının incelenmesi belki çözüm olabilir. Konunun uzmanı arkadaşlar daha net cevap verir.

Son düzenleme:
Normalde DC ölçümünde proplar ters bağlı olsa ölçüm ekranında - ibaresi çıkar ama değer değişmez. Sallamış olmak istemiyorum çünkü bu makinalar uzmanlık alanım değil ama büyük ihtimal pekde sağlıklı bir gerilim üretmiyor olabilir DC formunda. Kartın çıkış tarafının incelenmesi belki çözüm olabilir. Konunun uzmanı arkadaşlar daha net cevap verir.
Bende öyle biliyorum. Sadece oradaki "-" işareti bağlantının(yani proplarının) ters olduğuna işaret eder.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri