Evde masa , sandalye, dolap yapımı tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen...

SametD.

Üye
Merhabalar öncelikle kolay gelsin herkese bende ahşapla ilgilenmek bahçe sandalyeleri, ufak tefek dolaplar yapmak istiyorum ama öncelikle malzeme tamamlamak istiyorum bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? El freze , gönye testere , tezgah testere , daire testere , gibi ana malzemelerden hangilerini edinmem benim işimi daha çok görür ve kolaylaştırır? matkapla sürekli vida atmaktan ziyade, kanal açıp iç içe geçirme olarak yapmak istiyorum çoğu işi (görseli nitekim daha güzel oluyor:))... Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim maalesef ki çevremde bu konu ile ilgili pek fazla danışabileceğim insan yok... Bütçe konusunda da olmazsa olmazların bunlar dedikten sonra bi fiyat çıkarabilirim. Ona göre tekrar yardımlarınıza danışacağım şimdiden teşekkürler elinize emeğinize sağlık...:rolleyes::)

Bilen cevap verir elbet ama yanlış forumdasın, burası elektrik -elektronik, otomasyon üzerine. Bir de kendin yap bölümünü kendimizin yapıp bitirdiği sonuçlandırdığı işleri sergilemek içindi.

@SametD.

Yapıp satacak mısınız yoksa sadece hobi amaçlı ,yapsam da kendim kullanırım diye mi bu işe girmeyi düşünüyorsunuz? Zira bu iki bakış açısı iki farklı donanım düzmeyi gerektirir.

Ve en önemlisi yer durumu nedir? ne kadar yer var ve bu yer evin odası mı yoksa bir atölye mi olacak imalathane?

dewalt
@SametD.

Yapıp satacak mısınız yoksa sadece hobi amaçlı ,yapsam da kendim kullanırım diye mi bu işe girmeyi düşünüyorsunuz? Zira bu iki bakış açısı iki farklı donanım düzmeyi gerektirir.

Ve en önemlisi yer durumu nedir? ne kadar yer var ve bu yer evin odası mı yoksa bir atölye mi olacak imalathane?

Yapıp satabilme kabiliyetim var mı diye denemek istiyorum birazda aslında yer ise bi oda büyüklüğünde balkonda yapıcam bunun İçin yerim müsait

Bilen cevap verir elbet ama yanlış forumdasın, burası elektrik -elektronik, otomasyon üzerine. Bir de kendin yap bölümünü kendimizin yapıp bitirdiği sonuçlandırdığı işleri sergilemek içindi.
BEn olayı yanlış anlamışım kusura bakmayın

Yer müsaitse yavaş yavaş düzmeye başlayabilirsiniz.Tabi bunun için önce ne üreteceğinize karar vermeniz lazım ki ona göre başlayabilin.Tabi birde olmazsa olmazlar var;
1: Çeşitli ebatlarda işkenceler.
2: Yatar daire testere.
3: Şarlı vidalama.
4: El Frezesi
5: Çekiç,Keser,pense,testere çeşitleri,zımpara çeşitleri,Metre,kumpas,Keski çeşitleri,Anahtarlar,Delik ve zıvana mastarları,yapıştırıcılar,
6: Elektrikli zımpara
7: Masa Üstü Dikey Matkap.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.Ayrıca bu ürünler DIY mantığı ile de yapılabilir.(Daire testerenin yatar testere yapılması,El frezesinin masa üstü routere çevrilmesi. v.s) ve dediğim gibi zamanla ihtiyacınıza göre geliştirebilirsiniz.

Yer müsaitse yavaş yavaş düzmeye başlayabilirsiniz.Tabi bunun için önce ne üreteceğinize karar vermeniz lazım ki ona göre başlayabilin.Tabi birde olmazsa olmazlar var;
1: Çeşitli ebatlarda işkenceler.
2: Yatar daire testere.
3: Şarlı vidalama.
4: El Frezesi
5: Çekiç,Keser,pense,testere çeşitleri,zımpara çeşitleri,Metre,kumpas,Keski çeşitleri,Anahtarlar,Delik ve zıvana mastarları,yapıştırıcılar,
6: Elektrikli zımpara
7: Masa Üstü Dikey Matkap.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.Ayrıca bu ürünler DIY mantığı ile de yapılabilir.(Daire testerenin yatar testere yapılması,El frezesinin masa üstü routere çevrilmesi. v.s) ve dediğim gibi zamanla ihtiyacınıza göre geliştirebilirsiniz.
Ağzınıza sağlık el frezesisini dewalt dw26204k tezgah testereyi ise dewalt dw745 düşünüyorum onun dışında bu da sizi idare edebilir diyeceğiniz birşey var mı birde zımparayı ne önerirsiniz

Açıkçası model verecek kadar tüm modellere hakim değilim ama zımpara alacaksanız eksantrik almak bana daha mantıklı geliyor.Birde Bosch alacaksanız mutlaka mavi seri olsun Yeşile bulaşmayın.

Selamlar hoş geldiniz :) Ahşap işlerinde ölçülü ve orijinal görünümlü imalatları beğenmediğimden dolayı el takımlarına yatırım yapmıyorum. Dekopaj testere, zımpara flaplı avuç taşlama, 30cm L cetvel ve metre ile çok güzel işler çıkabiliyor. Gün içinde bir kaç fotoğraf atayım . Başarılar...

Selamlar hoş geldiniz :) Ahşap işlerinde ölçülü ve orijinal görünümlü imalatları beğenmediğimden dolayı el takımlarına yatırım yapmıyorum. Dekopaj testere, zımpara flaplı avuç taşlama, 30cm L cetvel ve metre ile çok güzel işler çıkabiliyor. Gün içinde bir kaç fotoğraf atayım . Başarılar...
Sevinirim teşekkürler şimdiden

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri