Evde 220V 50Hz 1200W Kaldırır mı?

YusufMeric

Üye
arkadaşlar merhaba;

bu ürünü alıp evde kurmak istiyorum ama evdeki elektrik bu ürünü kaldırabilir mi ? ne gibi önlemler alabilirim ? ne yapabilirim ?

Voltaj220V 50Hz
Güç1200 W
KompresörPanasonic
Soğutucu GazR410a

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar merhaba;

bu ürünü alıp evde kurmak istiyorum ama evdeki elektrik bu ürünü kaldırabilir mi ? ne gibi önlemler alabilirim ? ne yapabilirim ?

Voltaj220V 50Hz
Güç1200 W
KompresörPanasonic
Soğutucu GazR410a
merhaba; 1200 watt üzerinden gerilim düşüm hesabını yapıp doğru iletken kesitini seçtikten sonra mesele olacağını sanmıyorum; ama daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar da yorumlarlarsa iyi olur tabiiki.

Özellikle prizi kontrol etmekte fayda var..herhangi bir gevşeklik olmaması lazım..gevşeklik olursa fiş priz bağlantısında ısınma oluşur..

Özellikle prizi kontrol etmekte fayda var..herhangi bir gevşeklik olmaması lazım..gevşeklik olursa fiş priz bağlantısında ısınma oluşur..
Bir priz kullanmak yerine müstakil bir linye çekilmesi daha iyi olmaz mı? Direkt dağıtım tablosundan alıcının klemensine kadar tek parçalık bir hat?

5 A için gerekli değil..tabii bu hattı başka bir cihaz ile yüklememek lazım..
böyle bir durum söz konusu olabilecek ise ayrı hat düşünülebilir..
mevcut tesisatın durumunu bilmiyoruz..

5 A için gerekli değil..tabii bu hattı başka bir cihaz ile yüklememek lazım..
böyle bir durum söz konusu olabilecek ise ayrı hat düşünülebilir..
mevcut tesisatın durumunu bilmiyoruz..
Doğrudur hepi topu 5.5 amper e tekabül ediyor çekilecek akım, hat üzerine başka bir yük konulmadığı süreçte normal bir hat üzerinden de sorunsuz beslenebilir Makine.

.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri