Ev tipi trafo ?

Merhabalar su an Amerika'da bir otomasyon firmasindayim ocak ayinda Ankara'ya bir makine kurulumu icin gelecegim. Ihtiyacim olan sey ise uzerinde prizleri bulunan basit ev tipi bir transformator. 220 volt'u 110 volt a cevirecek ve 50 amper cekecek gucu olmasi yeterli. Ancak internette endustriyel tip bildiginiz yagli ya da kuru buyuk trafolar haricinde bir satici bulamadim. Bu konuda internette nasil aratmaliyim, ev tipi trafo diye aratmak sonuc vermedi, yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
aradıgın urun türkiye sıtandartlarında degil bulman zor. sen amerikada ara bence... söyle ola bilir giriş ac 110 volt çışık ac 220 volt burda girişi çıkısı ters baglarsın yine aynı sonucu elde edersin...

Merhabalar su an Amerika'da bir otomasyon firmasindayim ocak ayinda Ankara'ya bir makine kurulumu icin gelecegim. Ihtiyacim olan sey ise uzerinde prizleri bulunan basit ev tipi bir transformator. 220 volt'u 110 volt a cevirecek ve 50 amper cekecek gucu olmasi yeterli. Ancak internette endustriyel tip bildiginiz yagli ya da kuru buyuk trafolar haricinde bir satici bulamadim. Bu konuda internette nasil aratmaliyim, ev tipi trafo diye aratmak sonuc vermedi, yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

o standartlarda böyle bir aparat yok.ancak ya orda yada burda özel yaptırman gerek.burda bir tanıdığın varsa senin için araştırma yapabilir.türkiyede trafo imalatı yapan firmalarla mail yolula sipariş verebilirsin.şartlarını belirtir imalatı yaptırabilirsin.

neren 59 un dediği gibi bu trafoyu özel sardırman gerekli standart bi trafo değil ankarada ara eğer bulamazzsan yada çözüme ulaşamassan ben konyadayım sana buradaki firmaların iletişim bilgilerini gönderirim saygılarımla iyi çalışmalr dilerim

Trafo üreticilerinde her zaman bulunabilecek bir trafodur.Trafo üretici firmalar olarak internette ararsanız kolayca bulabilirseniz.Kolay gelsin.

Bikac yerde gördüm ama ufak ev aletleri çalıştırıyor 50 amper lik zor bulursunuz

alce trafo ile irtibattta geçiniz. size yardımcı olacaklardır.

cevaplar için teşekkür ederim, dediğiniz gibi Türkiye'de hep R10 serisine göre genelde dağıtım trafoları yapılıyor, en kısa sürede alce trafoyu deneyeceğim, olmadı abb'de çalışan bir arkadaşa sordurucam artık, iyi çalışmalar diliyorum.

sorumun cevabini buldum, bu tip trafolar `kablo kutulu transformator` olarak gecmekte ve bircok firmada bulunmakta.

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri