Ev Sinema Sistemini Araca Uygulama?

bayx26

Üye
mrb bende premier pht 36800 5+1 ses sistemi var onu araca göre nasıl uyarlayabilirim
* 4 x 25 W surround
* 1 x25 W center
* 50 W ( subwoofer) çıkış gücü
* 20... 20000 Hz frekans cevabı
* % 0.05 toplam harmonik distorsiyonu
* 98 W güç tüketimi
* LCD Display
* 220 V 50 Hz çalışma gerilimi
* Uzaktan kumanda ile Bas, ön arka surround ses kontrolü
* CD, VCD, DVD, Uydu cihazı, stereo tuner
* PC (Line out )gibi harici kaynaklarla uyumlu
* Genişlik 413 mm
* Derinlik 365 mm
* Yükseklik 502 mm

Benim bildiğim kadarıyla ses sistemlerin içinde transformatör vardır onun çıkışlerını bi ölçün eğer 12 volt ise bide amperine bakın eğer akünüz bu durumlara uygun ise transformatörün bağlandığı noktalardan aküden 12v verip ses sistemine çalıştırabilirsniz.

Sn.bayx26
metaxe'nin dediği gibi ölçüp bakın.12 Volt ise aküden besleyebilirsiniz.Ancak ev tipi ses sistemlerinin otomobilde fazla randıman göstermeyeceğinide bilmelisiniz.

Sn.bayx26
metaxe'nin dediği gibi ölçüp bakın.12 Volt ise aküden besleyebilirsiniz.Ancak ev tipi ses sistemlerinin otomobilde fazla randıman göstermeyeceğinide bilmelisiniz.

12 v olmuş olsa bile dediğiniz gibi ne randıman alabilicek nede onun beslemesine yetecektir akü ama şunu tavsiye ederim 12dcv to 220 acv konverterler var onların bir fiyatlarını kontrol etmenizi önere bilirim kullananları gördüm ama ben henüz kullanmadım umarım işinizi görür...
başarılı çalışmalar...:confused:

12 v olmuş olsa bile dediğiniz gibi ne randıman alabilicek nede onun beslemesine yetecektir akü ama şunu tavsiye ederim 12dcv to 220 acv konverterler var onların bir fiyatlarını kontrol etmenizi önere bilirim kullananları gördüm ama ben henüz kullanmadım umarım işinizi görür...
başarılı çalışmalar...:confused:

Akünün gücünün yetmemesi gibi bir durum sözkonusu değil.Ev sinema sistemi büyük hacimli yerlerde kullanılmaya uygun yapılmıştır.Arabada randıman alınamaması derken bundan bahsetmek istedim.

evet büyük hacimlerde kullanılmak için yapılmıştıre ev sistemleri.. buna ses mühendisliğinde kırılma indisi denir... yani araba içinden çok dışardan dinlenir ses gibi bir sonuç çıkacak ortaya.. ama kullanmayı planladığınız sistem ile zaten high end bir sistem kurmak amacında olmadığınız belli o yüzden elektrik sorununu çözmeniz sizin için yeterli olacaktır.

genellikle ev sinama sistemlerinin cikislari tda 2030 dur bunlarin beslme voltaji 25 ila 35 arasidir sitemin cektigi akim ise 3 amperdir voltaji gerilim katlayici power supleyalrak coze bilirsin aku amperi yuksek oldugundan herhangi bir proplem yasamazsin sadece kapatmak istediginde aldigin power supleyin girisinden enerjiyi kesmek yeterli olcaktir

arkadaşlar elimde bm boscmann 6882 anfi var lcd ye bağlamak istiyorum 12v adaptör aldım ama anfiden hiç anlamıyorum bana yardımcı olun

amfiden anlıyoruzda sen lcd ye bağlamak istiyorum derken neyi kastettin arkadasım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri