ev için matkap önerisi

arkadaşlar evde beton delmek, demir çerçeveden kablo geçirmek vs işler için matkap alacağım. eşten dosttan almak sıktı. şu sıralar ilgilendendiğim matkap ;
Bosch PSB 600 Re Darbeli Matkap. 150 tl ; https://www.tekzen.com.tr/bosch_psb_600_re_darbeli__matkap_(_sirt_/175345
nasıl bu matkap iş görür mü. fikirlerinizi bekliyorum .

İş görmez!Hilti (markası hilti değil yanlış anlama HİLTİ marka cihazlar belkide BOSH tanda pahalıdır)dediğimiz hemde kırma özellikli o paraya çok rahat alırsın yapı marketlerden işini görür sonuçta profesyonel iş yapmayacaksın.
https://www.tekzen.com.tr/skil_energy_18_amper_sds_plus_kirici_d_/2360498
bu markayı daha önce kullandım çok güzel fiyatı da uygun bence diğerine göre

İş görmez!Hilti (markası hilti değil yanlış anlama HİLTİ marka cihazlar belkide BOSH tanda pahalıdır)dediğimiz hemde kırma özellikli o paraya çok rahat alırsın yapı marketlerden işini görür sonuçta profesyonel iş yapmayacaksın.
https://www.tekzen.com.tr/skil_energy_18_amper_sds_plus_kirici_d_/2360498
bu markayı daha önce kullandım çok güzel fiyatı da uygun bence diğerine göre

boshhun kırıcı özelliği yok tabide evde kullanacağım için birde markalı bişey olsun diye boshu düşündüm. değerlendirmeniz için teşekkürler. kırıcı özelliğide olsa daha iyi olur tabi hakkaten.

arkadaşlar evde beton delmek, demir çerçeveden kablo geçirmek vs işler için matkap alacağım. eşten dosttan almak sıktı. şu sıralar ilgilendendiğim matkap ;
Bosch PSB 600 Re Darbeli Matkap. 150 tl ; https://www.tekzen.com.tr/bosch_psb_600_re_darbeli__matkap_(_sirt_/175345
nasıl bu matkap iş görür mü. fikirlerinizi bekliyorum .

Nerede kullanacağınıza bağlı. Ben kırıcı delici aldıktan sonra normal matkapta aldım. Birbirlerine göre avantajlarıda var dezavantajlarıda var.

Saygılar....

boshhun kırıcı özelliği yok tabide evde kullanacağım için birde markalı bişey olsun diye boshu düşündüm. değerlendirmeniz için teşekkürler. kırıcı özelliğide olsa daha iyi olur tabi hakkaten.

Bu markayı bende evimde kullanıyorum ve çok memnunum. Boshun yan sayaniyisi bir marka yedek parca ve servisi bosh ilgileniyor bilginiz olsun.

Nerede kullanacağınıza bağlı. Ben kırıcı delici aldıktan sonra normal matkapta aldım. Birbirlerine göre avantajlarıda var dezavantajlarıda var.

Saygılar....
selamlar. sadece evde duvar delmek için vs işler için kullanacağım . teşekkür ederim.

Merhaba,
Evde kullanacağım dediğiniz için birkaç kelamda ben etmek istedim :)
Sürekli yük altında ve uzun süreler çalışmayacağını düşündüğümüz için matkap olayını kafanızda çok büyütmeyin derim. Ben 2010'da koçtaştan Performan Power'ın
upload_2016-7-1_8-36-58.png
bu ürününü almıştım. Fiyatı çok cazipti (60 TL) ve duymadığım bir markaydı. Yanı başına büyük bir kaya ve beton uçları koymuşlar, standta reklam ürünüydü. Ucun birini takıp kayaya bi dalayım dedim, delerse ev için kafi delmez koku moku yaparsa iş görmez düşüncesiyle yüklendim çok rahatta deldi. Bu ön test sonrası aldım. İlk yılda şarjlı vidalama pilleri yedi zaten çokta bir beklentim yoktu ondan. Bende içini açıp pilleri söktüm direk çakmaklık ucu bağladım araçta şuan şarjlı vidalama olarak kullanıyorum çokta işime yarıyor :) MAtkaba gelecek olursak 2016 yılındayız ve hâla okadar işte kullanmama rağmen sağlam. En son Ramazan ayı öncesi matkabı gözden çıkartıp son bir denemede bulundum (6 yıldır evin hep duvarını tavanını deldim sorun çıkarmadı, ahşap döşemedeki gıcırtıyı kesmek için bu sefer oturduğumuz zemini yani betonu delmeyi denedim. (zemini delip ahşap döşemenin kalaslarını zemine vidalayıp sabitleyecektim). Zeminin betonu hiç duvar veya tavan gibi değilmiş.Gerçekten çok sağlam ve mükemmel bir uğultu oluşturuyor. Velhasıl benim 60 TL'lik matkap bununda altından kalktı) evin zeminini deldim, (gerçi alt komşu ev sahibinin evinimi yıkıyon sen diye çıktı geldi o ayrı mevzu ya) onuda başarılı bir şekilde deldi.
Koçtaşa baktım çok bir fiyat artışı da olmamış (6 yılda 20 TL artmış :) )link vereyim inceleyin isterseniz. Üstelik bendeki modeli 450 Watlık, bu ise 500 Watlık. Tek farkı gördüğüm kadarı ile bende darbeli ve vidalama modunu değiştiren buton üstte idi bunda ise ortaya almışlar. Birde bunu 5 yıl garantili yapmışlar :)
Link: http://www.koctas.com.tr/performance-power-500-w-darbeli-matkap-36-v-akulu-vidalama/8567-14069/
Bazen kaliteyi çok uzaklarda aramaya gerek kalmıyor, muadillerine göre aynı işi yapan ve yarı fiyatına piyasada bulunan çok çeşitli ürünler var. Yerinizde olsam 150 - 200 TL diğer ürünlere vereceğime varsa aynı işi gören daha hesaplı onu alırım üste artan paraya da başka bir el aleti daha alırdım (avuç işi taşlama, dekubaj vb. gibi)

Not: "6 yılda hiç mi sıkıntı çıkarmadı kardeşim bu marka sana" diyen olursa, tek dandik ve sorun yaşadığım kısmı tetiğin yanındaki minik sürekli çalıştırma düğmesi idi. Bir gün kendiliğinden düştü çok garibime gitti. Söktüm içini açtım ben böyle saçma bir dizayn görmedim deyip kapadım düğmeyi de deliğine yapıştırdım gitti :D Zati kullandığım bir fonksiyon değil, onun için bana bir sorun teşkil etmedi açıkçası.

Son düzenleme:
Merhaba,
Evde kullanacağım dediğiniz için birkaç kelamda ben etmek istedim :)
Sürekli yük altında ve uzun süreler çalışmayacağını düşündüğümüz için matkap olayını kafanızda çok büyütmeyin derim. Ben 2010'da koçtaştan Performan Power'ın Ekli dosyayı görüntüle 33141 bu ürününü almıştım. Fiyatı çok cazipti (60 TL) ve duymadığım bir markaydı. Yanı başına büyük bir kaya ve beton uçları koymuşlar, standta reklam ürünüydü. Ucun birini takıp kayaya bi dalayım dedim, delerse ev için kafi delmez koku moku yaparsa iş görmez düşüncesiyle yüklendim çok rahatta deldi. Bu ön test sonrası aldım. İlk yılda şarjlı vidalama pilleri yedi zaten çokta bir beklentim yoktu ondan. Bende içini açıp pilleri söktüm direk çakmaklık ucu bağladım araçta şuan şarjlı vidalama olarak kullanıyorum çokta işime yarıyor :) MAtkaba gelecek olursak 2016 yılındayız ve hâla okadar işte kullanmama rağmen sağlam. En son Ramazan ayı öncesi matkabı gözden çıkartıp son bir denemede bulundum (6 yıldır evin hep duvarını tavanını deldim sorun çıkarmadı, ahşap döşemedeki gıcırtıyı kesmek için bu sefer oturduğumuz zemini yani betonu delmeyi denedim. (zemini delip ahşap döşemenin kalaslarını zemine vidalayıp sabitleyecektim). Zeminin betonu hiç duvar veya tavan gibi değilmiş.Gerçekten çok sağlam ve mükemmel bir uğultu oluşturuyor. Velhasıl benim 60 TL'lik matkap bununda altından kalktı) evin zeminini deldim, (gerçi alt komşu ev sahibinin evinimi yıkıyon sen diye çıktı geldi o ayrı mevzu ya) onuda başarılı bir şekilde deldi.
Koçtaşa baktım çok bir fiyat artışı da olmamış (6 yılda 20 TL artmış :) )link vereyim inceleyin isterseniz. Üstelik bendeki modeli 450 Watlık, bu ise 500 Watlık. Tek farkı gördüğüm kadarı ile bende darbeli ve vidalama modunu değiştiren buton üstte idi bunda ise ortaya almışlar. Birde bunu 5 yıl garantili yapmışlar :)
Link: http://www.koctas.com.tr/performance-power-500-w-darbeli-matkap-36-v-akulu-vidalama/8567-14069/
Bazen kaliteyi çok uzaklarda aramaya gerek kalmıyor, muadillerine göre aynı işi yapan ve yarı fiyatına piyasada bulunan çok çeşitli ürünler var. Yerinizde olsam 150 - 200 TL diğer ürünlere vereceğime varsa aynı işi gören daha hesaplı onu alırım üste artan paraya da başka bir el aleti daha alırdım (avuç işi taşlama, dekubaj vb. gibi)

Not: "6 yılda hiç mi sıkıntı çıkarmadı kardeşim bu marka sana" diyen olursa, tek dandik ve sorun yaşadığım kısmı tetiğin yanındaki minik sürekli çalıştırma düğmesi idi. Bir gün kendiliğinden düştü çok garibime gitti. Söktüm içini açtım ben böyle saçma bir dizayn görmedim deyip kapadım düğmeyi de deliğine yapıştırdım gitti :D Zati kullandığım bir fonksiyon değil, onun için bana bir sorun teşkil etmedi açıkçası.
Selamlar.aslinda bende ucuz bir seyler bakıyordum . Ama böyle el aletleri benim için cok kiymetlidir. Bir kere aldım mi bir daha arkama bakmak istemem. Ondan bosh felan uygun. Benim kaldığım ev hazır beton olduğu icin saglam delen bi makine almak istedim.
Sizin gönderdiginiz makinayi hic görmedim. Geçen gittim onumu alayim bunumu alayim derken sarjli vidalama aldim, yine matkap alamadım:)
Ama alacağım nasipse. Teşekkür ederim oneriniz icin. Hayırlı akşamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri