Ev güvenlik sistemleri hk. soru?

lmspay

Üye
Arkadaşlar merhaba eve guvenlik sistemi kurdurmak istiyorum . Bi sorum olacak salona bir adet pir sensör yeterli olurmu yoksa camlarada manyetik kontak gerekirmi ??

Tam olarak kafanızdaki projeyi paylaşır iseniz,
Evin içindeyken alarm sistemi kurulu olacakmı ?
Sadece evin dışına çikarken mi kuracaksınız salon metre kareniz nedir kapi ile camlar arasında l dönme veya farkı bir mimari varmıdır ?

Alarm evin icinde kurulu olacak ornek veriyorum ben salona pir sensor dusndum cunku uyuduktan sonra salona girmeyecegim . Ev 3 oda 1 salon 130 140 m2 falan . Yani benim anlamak istedim kafama takilan salona ornek veriyorum pir sensor koydugum zaman camlara manyetk kontaga gerek varmidir .

Senaryolar ile örnekleme yapayim size karari siz verin,

Hareket dedektörünün hareketi algılıyıp alarm sistemini teriklemesi icin salonunuza giriş olması gerekli ama manyetik kontak olur ise dısardan daha giriş içeriye olmadan alarm devreye girecek böylece şahıs daha içeride olmadığı için geri kacabilir yada aldırış etmeden içeri girer, ama hareket dedektörü içeri girince alarm devreye girecek ve sahıs saten icerde olmuş olacak artik geri dönme düşüncesi olmayabilir saten girdi içeri

Tam olarak kafanızdaki projeyi paylaşır iseniz,
Evin içindeyken alarm sistemi kurulu olacakmı ?
Sadece evin dışına çikarken mi kuracaksınız salon metre kareniz nedir kapi ile camlar arasında l dönme veya farkı bir mimari varmıdır ?

Dönme vs yok 3 oda 1 salon . Pir sensor olarak dsc lc 100 nasildir ?

Senaryolar ile örnekleme yapayim size karari siz verin,

Hareket dedektörünün hareketi algılıyıp alarm sistemini teriklemesi icin salonunuza giriş olması gerekli ama manyetik kontak olur ise dısardan daha giriş içeriye olmadan alarm devreye girecek böylece şahıs daha içeride olmadığı için geri kacabilir yada aldırış etmeden içeri girer, ama hareket dedektörü içeri girince alarm devreye girecek ve sahıs saten icerde olmuş olacak artik geri dönme düşüncesi olmayabilir saten girdi içeri

Anladim ozaman pir sensor +mnytik kontak faydali olacaktir

Lc 104 serisi daha iyidir, tabikide bütceniz nedir bilmiyorum.

Evet faydası çoktur. Kablolu sistem düşünüyor iseniz manyetik kontak ücretli çok düşüktür konutta size ait ise bolca kullanmanızda fayda var

Butcem 100 120 lira arasi pir sensor icin. Bu arada 2 balkonum var 1 nde demir var digerinde yok demirli olan balkon icin pir sensor yeterli olurmu sadece

Resim paylaşmanız mümkün mü ? Balkonun icinemi takmayı planliyorsunuz balkonun olduğu odayamı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri