Ev Elektriği Kullanımı

orzala70

Üye
Arkadaşlar merhabalar çok fazla elektrik bilgim olmadığı için böyle bir konu açıp bilgi almak istedim. Evimde bazı elektronik cihazlar kullanmam gerekiyor bu cihazların toplam elektrik kullanımı 6000 watt cihazların 7/24 çalıştığını yada çalışacağını düşünürsek evin elektrik hattında herhangi bir problem yaşatır mı aynı anda buzdolabı tv lamba vs. diğer ev aletleri de çalışacak. ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
onaylı ruhsat projenizde talep gücünüz 6kW ve üstü ise sorun olmaz.

Herhangi bir onaylı veya ruhsatlı bir proje değil 6kw/h elektrik kullanımımda evin elektrik hattında bir sorun olur mu onu öğrenmek istiyorum.

Herhangi bir onaylı veya ruhsatlı bir proje değil 6kw/h elektrik kullanımımda evin elektrik hattında bir sorun olur mu onu öğrenmek istiyorum.
sorun olur sayaç çıkışında kullanacağın elektronik aletlerin olduğu bölüme 6mm kare kablo ile ikinci bir hat çekmeniz gerekiyor

Arkadaşlar merhabalar çok fazla elektrik bilgim olmadığı için böyle bir konu açıp bilgi almak istedim. Evimde bazı elektronik cihazlar kullanmam gerekiyor bu cihazların toplam elektrik kullanımı 6000 watt cihazların 7/24 çalıştığını yada çalışacağını düşünürsek evin elektrik hattında herhangi bir problem yaşatır mı aynı anda buzdolabı tv lamba vs. diğer ev aletleri de çalışacak. ?
Alet dediğiniz nedir? Isıtıcı mı motorlu yük mü, ses sistemi mi, tıbbi cihaz mı?

6 kW ortalama bir ev tesisatı düşünüldüğünde az bir yük değil. Kullanılabilir mi, yüke bağlı olarak belki. Riskli mi? Evet riskli.

Saygılar...

mining cihazlarim var antminer s9 4 adet tam yuk altinda ort 6000 wat guc tuketimleri var ve 7/24 calistiklari zaman ev elektriginde tesisatta falan herhangi bir problem yasatip yasatmayacagini merak ediyorum

Sayaçtan dairenin içindeki sigortalara kadar gelen kolon hattınıza bir yetkili elektrikçiye baktırın, şayet kolon hattınız 6mm ve topraklamanızda varsa sorun olmaz. Priz linyeleri enazından 2.5 luk kablo çekilmiş olmasıdır.

mining cihazlarim var antminer s9 4 adet tam yuk altinda ort 6000 wat guc tuketimleri var ve 7/24 calistiklari zaman ev elektriginde tesisatta falan herhangi bir problem yasatip yasatmayacagini merak ediyorum
tesisatın kablo kesitleri kolon hattı kesiti topraklama kak rolesi sigorta amper değerleri linye hattı durumu vb uygun veya değil demek için bunları bilmemiz gerekir. en iyisi bir elektrikçiye kontrol ettirin derim

Bilgileriniz için aydınlattığınız için teşşekkürler. Peki bu cihazları elektirik dalgalanmalarından, elektriğin kesilip tekrar gelmesinden nasıl koruyabilirim. UPS kullansam nasıl birşey kullanmalıyım.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri