Esse Hamur Yoğurma Makinası Yanıp Sönüyor.

Kadirphp

Üye
Merhabalar.

Esse marka hamur yoğurma makinası mevcut, fişi elektriğe taktığım zaman ışığı yanıp sönüyor sadece herhangi bir çalışma olmuyor.
Yetkili servisine gittim, elektrikçiye göstermeniz gerekiyor dedi, bulunduğum yerdeki bir kaç elektrikçiye gösterdim ancak uğraşmak istemediler salladılar makinayı açıp bakmadılar bile.

Aslında performans olarak gayet iyi bir makina, nasıl çözebilirim bu problemi?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Güç değerleri nedir, mümkünse etiketinin resmi? Ev mi endüstriyel tip mi?

elin tornavida tutuyorsa, sök fotorafla bakalım

Güç değerleri nedir, mümkünse etiketinin resmi? Ev mi endüstriyel tip mi?
Selamlar, normal ev tipi hocam.
Model no : 216912 220V - 50/60 HZ - 450W
esse.png

Sadece etiketi değil makinanın tüm olarak resmini çekersen yardımcı olunur. Makinayı fişe takmakla çalışır diye bir kural yok. Makinanın üzerinde anahtar, şalter ve sigorta gibi açıp kapayan düğmeleri olur.

Sadece etiketi değil makinanın tüm olarak resmini çekersen yardımcı olunur. Makinayı fişe takmakla çalışır diye bir kural yok. Makinanın üzerinde anahtar, şalter ve sigorta gibi açıp kapayan düğmeleri olur.
Merhabalar.

Makinadaki düğmeler ;

IMG_0602.JPG
IMG_0604.JPG
IMG_0606.JPG

1,2,3 nolar motorun hız ayarı olması gerekir. İkinci resimde kilit kapalı sağa çekince kilit açık işaretleri var. Bunlarda makinanın çalışmasını sağlar. Tavşan resimli olan kapak yukarı doğru kalkıyor mu? kalkıyorsa içerisinde sigorta veya şalter olabilir.

1,2,3 nolar motorun hız ayarı olması gerekir. İkinci resimde kilit kapalı sağa çekince kilit açık işaretleri var. Bunlarda makinanın çalışmasını sağlar. Tavşan resimli olan kapak yukarı doğru kalkıyor mu? kalkıyorsa içerisinde sigorta veya şalter olabilir.
Merhabalar.

Dedikleriniz doğru hocam, 1. fotoğraf motor ayarını sağlıyor, diğer fotoğraftaki kilit kısmı oynamıyor, yani oynamıyor derken sağ sol tarafa geçiş var ancak kilitli kısımda oturuyor, tavşanlı kısımda ise ben bir şey göremedim hocam, makinanın elektriğe bağlıyken çalıştığı durumu ve tavşanın içinin fotoğrafını atacağım, makina çalışırkende kilit kısmında herhangi bir değişiklik olmuyor, motor derecesiyle oynasamda herhangi bir tepkimesi olmuyor.

IMG_0611.JPG

Cihazın garantisi bitmiş midir kitapçığını okuyun bu durumun tarifi var mı? Buna elektronik eklendiğinden çoğu elk. tamircisi bakmaz elimde kalır düşüncesiyle çekinir, siz de anlamadığınızdan servis veya yaptıracak yer aramaktan başka çareniz yok.

Tavşanlı menteşeli kapak kısmına aksesuar takılıyor (kuyruk mili - motor mili), et kıyma vb. durumuna hazır hale getirilir.

http://hayattanazicik.blogspot.com/2013/04/profesyonel-standl-mikser-dosyas.html detaylı tamir videosu var burada dursun fakat belli uzmanlık istiyor benzer tamiratlar yapmayan kişiler kalkışmasın, bilgisiz kişilerin müdahalesi cihaza daha fazla zarar veya uzuv hatta can kaybına sebep olabilir.

Fiş takılıyken ışığının yanıp sönme olayı kullandığım cihazda da mevcut. Çalışıyosa problem yok mantığı ile yaklaştığım için umursamamıştım. Ancak geçtiğimiz günlerde sebebi bu ışıkla alakalımı bilmemekle beraber motor çalışmıyor. Çözüm önerisi olan yada benzer problemle karşılaşan mail üzerinden ulaşabilir. ***@gmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri