Eski binaya topraklama hattı çekmek

veli dayı

Üye
Cümleten s.a akşam akşam asabım çok bozuldu oturduğumuz bina en az 50 senelik yönetici olacak adam binaya topraklama hattı ve girişte panoda ki buşonlu sigortanın değişmesi gerektiğini söyledi daire başı 800 TL para istiyor 10 daire var ayrıca parayı nakit istiyor taksit v.s yoktur. babam kabul etti ama ben olsam kesinlikle kabul etmem bir kere bina eski bu binanın kentsel dönüşüme girmesi lazım topraklama hattı ney 2.si bugüne kadar bu şekilde yaşamışlar bundan sonra ne oldu da topraklama gerekti ???
bu işin yapan ustalar dan iş hakkında bilgi almak istiyorum meblağ bana fazla geldi sizce nasıl ?

birde ev alacak yada kirada oturacak arkadaşlara birşey söylemek istiyorum siz siz olun kesinlikle eski ev almayın en az 5 senelik bina bakmaya çalışın çünkü eski evin derdi sıkıntısı hiç bitmiyor ya damı akar ya çatısı değişir ya bacası birşey olur derdi bitmez.
akşam akşam çok fena canım sıkıldı kimse parayı kolay kazanmıyor..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
topraklama yapılsa iyi olur ama bina kentsele girecekmiş diyosunuz şimdilik sigortaları ve panoları yenilesinler bence iyi bir karar verin

topraklama yapılsa iyi olur ama bina kentsele girecekmiş diyosunuz şimdilik sigortaları ve panoları yenilesinler bence iyi bir karar verin

kesin kentsele girecek demedim kentsel dönüşüme girerse daha iyi olur demek istedim bina çok eski boş yere masraf bir merkezi uydu yaptırırlar bir yalıtım yaptırırlar Allah kahretsin sanki parayı sokakta topluyoz...

Topraklama,kendi güvenliğiniz için çok
önemli.Yapılacak işin tam olarak ne olacağı
belli olmadığı için,rakam konusunda yorum
yapmak zor.Ancak,800 ₺ dan daha az olması
gerekir diye düşünüyorum.Yapılması düşünü-
len düzenlemeye ait elinizde bir keşif listesi
var ve buraya yazabilirseniz,maliyet konusun-
da fikir üretilebilir.

Çıkmadık candan ümit kesilmez

topraklama çekilmesi güzel bir durum tabiki .
çekildi tamam , evin içine de çekmeniz gerekir
göstermelik mi olacak ?

keşif yapılarak kullanılacakların listesini istemeniz ,
kaçak akım yangın ve koruma rölelerini unutmayınız .

diğer iç topraklaması size ait herhalde .

Valla konuya çok vakıf değilim...
anladığım kadarıyla bina girişindeki elektrik saatlerinin altındaki buşonlu sigorta değişecek topraklama hattı ise evlerin sigorta kutusuna kadar gelecekmiş daire içine biz yaptıracakmışız....

birde şöyle olsa olmaz mı isteğe bağlı her daire kendi topraklama hattını kendisi yaptırsa olmazmı ?
bir ara komşunun birisi bu meseleden bahsetmişti lavaodaki musluğa kontrol kalemi ile bakınca ışık yandı..

keşif + malzeme listesini hazırlasın ne yapacağı hakkında bilği versin .
Dereyi görmeden paçayı sıvama

Emek harcanan bir durumun olumlu olacağının kesinatını görmeden bir girişimde bulunmak kişileri hayal kırıklığına uğratabilir.
Bu çaba ve çalışmalar bir anda yok olur ve kişilere hiçbir kazanç sağlamaz.

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

keşif + malzeme listesini hazırlasın ne yapacağı hakkında bilği versin .
Dereyi görmeden paçayı sıvama

Emek harcanan bir durumun olumlu olacağının kesinatını görmeden bir girişimde bulunmak kişileri hayal kırıklığına uğratabilir.
Bu çaba ve çalışmalar bir anda yok olur ve kişilere hiçbir kazanç sağlamaz.

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

eyvallah ustam o dediğinizi görürsem burda paylaşırım...

yapılen işlem neticesinde bina girişinde ki elektrik panosu ve sigortalar değişti topraklama hattı çekildi..
binaya kaçak akım koruma rölesi koyulmadı eski bina olduğu için tutmazmış elektrik kablolarının geçtği boru metal olduğu için tutturamazsın dediler...

yapılen işlem neticesinde bina girişinde ki elektrik panosu ve sigortalar değişti topraklama hattı çekildi..
binaya kaçak akım koruma rölesi koyulmadı eski bina olduğu için tutmazmış elektrik kablolarının geçtği boru metal olduğu için tutturamazsın dediler...

bina girişinde ki elektrik panosu ve sigortalar değişti topraklama hattı çekildi..

ne amaç için çekilmiş topraklama ?

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri