ESIT ART INDICATOR--S71200 RS232

samstrong

Üye
CMS JANT SAN.A.Ş Otomasyon Sistemleri Şefi
Merhaba Arkadaşlar;

elimde art indikatörlü esit tartım modülü var.

bundaki tartım bilgisini okumak için ise elimde s71200 ve rs232 okuyucu kartı mevcut.

ağırlık bilgisini eş zamanlı olarak görmek istiyorum.

bunları nasıl haberleştireceğim hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
art indikatör tarafında haberleşme ayarı var baudrate parity stop bit.. ve indikatör ne şekilde veri cıkartacağını konfigre ediyorsun
örnek tartım sabitlendiği zaman veya plc den 1 data geldiğizaman v.b. seçim var. PLC kısmında 1200 de seri port okumadım ama benzerdir okuma yapıp data bloğa veriyi alacaksın yine plc tarafındada yapacağın bautrate ve diğer ayarlar uyumlu olmalı.Ve bunları ASCII haberleşme il yapacaksınız.

bu kılogramları okumak ıcın hangı kodu yazıcaz 1200 ıcın ornek peroje varsa

art indikatör tarafında haberleşme ayarı var baudrate parity stop bit.. ve indikatör ne şekilde veri cıkartacağını konfigre ediyorsun
örnek tartım sabitlendiği zaman veya plc den 1 data geldiğizaman v.b. seçim var. PLC kısmında 1200 de seri port okumadım ama benzerdir okuma yapıp data bloğa veriyi alacaksın yine plc tarafındada yapacağın bautrate ve diğer ayarlar uyumlu olmalı.Ve bunları ASCII haberleşme il yapacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri