Eplanla İlgili Tüm Sorularınızı yanıtlıyabilirim.

Eplan kullanmayı hiç bilmiyorum. Sıfırdan başlayacak olan birisi nasıl öğrenebilir. Eğitim setine sahip olan paylaşabilir mi

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. Eplanla İlgili Tüm Sorularınızı yanıtlıyabilirim.
Merhabalar

Eplan P8 lisanslı olarak yükledim yeni antet veya kapak sayfası düzenlemek istiyorum fakat "Plot Frame" den düzeltilebldiğini gördüm bir çok yerde fakat bende plot frame diye bir seçenek çıkmıyor. Bir de yeni proje oluşturduğum zaman kapak sayfasını kendisi oluşturmuyor bunun sebebi ne olabilir ?

Merhaba,
Eplanda proje çizerken bu konularla ilgili bir sorunla karşılaştım. Mcc ve plc panolarını aynı proje içinde çiziyorum. Mounting location kısmında mcc ve plc olarak tanımladım. Fakat higher level function bölümünde her sayfada farklı bir tag numarası tanımlı. Örneğin; 5. sayfadan çıkan bir hat 100. sayfaya gidiyor ve oradan bir çok sayfayı dolaşıyor. Hattı devam ettirirken her sayfa için interruption pointte hattın geldiği ve gidecegi sayfadaki tag numarasını tanımlamam gerekiyor. Fakat bunun dt kısmında değil cross-reference olarak görünmesini istiyorum. Örneğin bende =59-9-007-24W8/=59-9-007/100.4 olarak görünüyor. Fakat 24W8/=59-9-007/100.4 olarak belirtmek istiyorumç DT kısmında 24W8 hattının başındaki numarayı kaldıramıyorum. Ayrıca hepsi için tek tek lokasyon mu belirtmem gerekiyor.
Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

selam kapak sayfasını nasıl değiştiririz kolay gelsin

Merhaba,
Eplanda proje çizerken bu konularla ilgili bir sorunla karşılaştım. Mcc ve plc panolarını aynı proje içinde çiziyorum. Mounting location kısmında mcc ve plc olarak tanımladım. Fakat higher level function bölümünde her sayfada farklı bir tag numarası tanımlı. Örneğin; 5. sayfadan çıkan bir hat 100. sayfaya gidiyor ve oradan bir çok sayfayı dolaşıyor. Hattı devam ettirirken her sayfa için interruption pointte hattın geldiği ve gidecegi sayfadaki tag numarasını tanımlamam gerekiyor. Fakat bunun dt kısmında değil cross-reference olarak görünmesini istiyorum. Örneğin bende =59-9-007-24W8/=59-9-007/100.4 olarak görünüyor. Fakat 24W8/=59-9-007/100.4 olarak belirtmek istiyorumç DT kısmında 24W8 hattının başındaki numarayı kaldıramıyorum. Ayrıca hepsi için tek tek lokasyon mu belirtmem gerekiyor.
Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu sorunuzun cevabını buldunuz mu acaba ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri