eplan p8 sembol yaratma

yurdusev

Üye
arkadaşlar utilities-masterdata-sembol-new
deyip yeni sembol oluşturuyorum insert kısmında ekleme yapıp daha sonra close deyip sembolumu oluşturuyorum

ama yaptıgım bu sembol sadece o proje icerindegörünüyor
diğer projeler o sembolu görmüyor

ayrıce bşrde senbol macro var bundada aynı sorun oluyor diğer projelerde görünmöüyor

arkadaslar yardım

yurdusev arkadaşım sitede volkanpinar arkadaşımız var.eplan konusunda ileri düzeyde yardımcı olabileceğini belirtmiş.sanaırım sanada bu konuda yardımcı olur diye düşünüyorum.onunla iletşime geç derim.kolay gelsin

yurdusev sembolü oluşturduktan sonra sadece yeni oluşturdun projelerde görünür.senin istediğin eski projelerdede görünmesi sanırım.bunun için insert tuşuna basınca mlz.listesi çıkar çikınca play işaretine benzer bi amblem var ona bas settings yap daha sonra açılan pencerede malzemeyi hangi kütüphaneye eklediysen içine gir ve tekrar seç aynı kütüphaneyi,binevi kütüphaneyi güncelleme gibi bişi ...

arkadaşlar autocad ortamında elektrik ve elektronik enstürmanların sembolleri ne ihtiyacım var.

Arkadaşlar bu e plan da antet tı secıorum kendıme göre ayarlıyorum fakat bu column ayarlarını nasıl yapıcam acaba otomatik kendı kodlaması ıcın

Arkadaşlar bu e plan da antet tı secıorum kendıme göre ayarlıyorum fakat bu column ayarlarını nasıl yapıcam acaba otomatik kendı kodlaması ıcın

antet yaparken column zaten orda sabi durur hiç ellemeediğin
senin istediğin sanırsam otomatik kablo kodlarken göstermesi bunun için
project data-connection-numbering e girip neye göre kodlamak istiyorsan örneğin settingden signal perpagey, seçtin sonra aşağıda new var ona bas soldaki listede column var onu ekle özellik olarak böylece sana kablo numaralandırırken columuda gösterecektir
eğer istediğin sembollere column eklemekse project data-device -settings numberingten örneğin page indentigfier counteri sec sonra aşağıdan column uda gösterilmesi gerekenlere ekle böylece sana koyduğun sembollerin hem sayfa hem sıra no hemde column unu gösterecektir
gerçi istek 2011 de olmuş ama lazım olan arkadaşlara yarayabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri