Eplan Electric P8 v2.2 standart şablon ve sembol sorunu

Merhaba arkadaşlar,

İki bilgisayarım var biri 32 bit ve bunda Eplan Electric P8 1.7.12 kurulu ve sorunsuz çalışıyor. Şirkette kullandığım bilgisayarım 64 bit buna da Eplan Electric P8 2.2.5 yükledim ve bu da çalışıyor ama bir farkla. Versiyon 2.2.5'de yeni proje oluştururken; standart eplan'a ait şablonlar ve semboller (IEC, GOST) gelmiyor. Bu sembol ve şablonları 1.7.12'den diğer bilgisayarıma taşıdım ama iyi sonuç almadım. symbol klasörünü de bulamadım. Kullanan arkadaşlarda böyle bir problem oldu mu, nasıl çözebilirim bu sorunu yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar,

İki bilgisayarım var biri 32 bit ve bunda Eplan Electric P8 1.7.12 kurulu ve sorunsuz çalışıyor. Şirkette kullandığım bilgisayarım 64 bit buna da Eplan Electric P8 2.2.5 yükledim ve bu da çalışıyor ama bir farkla. Versiyon 2.2.5'de yeni proje oluştururken; standart eplan'a ait şablonlar ve semboller (IEC, GOST) gelmiyor. Bu sembol ve şablonları 1.7.12'den diğer bilgisayarıma taşıdım ama iyi sonuç almadım. symbol klasörünü de bulamadım. Kullanan arkadaşlarda böyle bir problem oldu mu, nasıl çözebilirim bu sorunu yardımlarınızı bekliyorum.

selam dostum tam zamanında öyle bir konu açtın ki bende de benzer bir problem var belki bana yardımcı olabilirsin. ben daha yeni başladım bu programı kullanmaya. videolarla kendi kendime öğrenmek istiyorum. Proje okumayı iyi biliyorum yani mantığı nedir biliyorum ancak problemim şu ki yeni bir çizim sayfası açtığımda otomatik olarak kolon şablonunu getirmiyor. Hani üstte 0-1-2-3-....-9 diye giden yeşil renkli sağ altta sayfa numarası yazan alt ortada sayfa ilişiği yazan şablon var ya onu bir türlü sıfır bir sayfada konduramadım. bu ne şekilde oluyor? bana yardımcı olabilir misin? 32 bit var bende de..

Eplan konusunda ben de yeniyim malesef sorunuzun cevabını bilmiyorum.

bu sıkıntı bende de mevcut ınsert device dediğim zaman hiçbirşey görünmüyor

Merhaba arkadaşlar,

-> Option -> Settings -> User -> Management -> Directories altında semboller template ler vb. bağlatıları , programın hangi klasörde aradığını görebilir değiştirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: UCG
bu sıkıntı bende de mevcut ınsert device dediğim zaman hiçbirşey görünmüyor

Insert Device Eplan ın kütüphanesinde veya sonrasında sizin el ile indirip yüklediğiniz malzemeleri ve özelliklerini gösterir. Eplan ilk kurulduğunda kütüphanesinde bir takım malzemelerle gelir. Fakat bunları göremiyorsanız,
-> Utilites -> Part -> Management -> Sağ altta Extras -> Setting -> Part Database kısmını gösterememiş veya SQL server kısmında kalmış olabilir.

Insert sembol kullanalarak çizim yapın ve sonrasında sembol sağ klik -> Properties -> Part diyerek eli ile kodları ekleyebilir ve raporlarda adetleri ile görebilirsiniz. Fakat Bir çok noktada eksik bilgiler alacağınızı unutmayın.

selam dostum tam zamanında öyle bir konu açtın ki bende de benzer bir problem var belki bana yardımcı olabilirsin. ben daha yeni başladım bu programı kullanmaya. videolarla kendi kendime öğrenmek istiyorum. Proje okumayı iyi biliyorum yani mantığı nedir biliyorum ancak problemim şu ki yeni bir çizim sayfası açtığımda otomatik olarak kolon şablonunu getirmiyor. Hani üstte 0-1-2-3-....-9 diye giden yeşil renkli sağ altta sayfa numarası yazan alt ortada sayfa ilişiği yazan şablon var ya onu bir türlü sıfır bir sayfada konduramadım. bu ne şekilde oluyor? bana yardımcı olabilir misin? 32 bit var bende de..

Sayfalarınızın üzerine gelip
-> Sağ klik -> Properties -> Plot Frame Name kısmından istediğiniz şablonu bulabilirsiniz.

Mehabalar ,
Eplan da utilities => parts => menagement kısmını açtıktan sonra
sol taraftan malzememizi seçtikten sonra hemen sağ taraftaki ekranda Function Templates kısmı var burada function defination kısmı açıldığında yan taraflarda yeşil noktaları olan ifadeler var ben buraya bu ifadelerden eklemek istiyorum nereden eklene bilir acaba? (Söylemek istediğim ekran ektedir)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    60.9 KB · Görüntüleme: 216

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular