EPLAN P8 makro ve sembol kütüphanesi yardım

oky85

Üye
Merhabalar, Eplan p8 verisyonunun kütüphane veya makrolarını arıyorum teşekkürler.

Bu kütüphaneyi nasıl ekliyeceğimiz konusunda yardımcı olursan sevinirim..

C:\EPLANP8\N
altına eklersen görürsn.

C:\Program Files\EPLAN\Electric P8\N
içerisine Eplan.mdb dosyasını ekledim, kutuphaneyi nasıl görebilirim

prgram içerisnde macro klasörü var oranın içerisine at yada her seferinde kayıt ettiğin yerden göster

İndirdiğim eplan.mdb malzeme listesini:
Settings-->management-->part database kısmına Eplan.mdb dosyasını ekledim. Part selection listesinde tüm malzemeler özellikleri görülüyor. Fakat insert device da bir malzemeyi sayfa üstüne eklemeye çalıştığımda ;
The selected part must have one of the following data elements;
1st)Macro
2nd)Function template
3rd)Symbol file and sybol number diye bi uyarı çıkıyor.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Kolay gelsin.

@ercinciftci arkadaşımızın yardımıyla sorunun neyden kaynaklandığını tespit ettik.
Utilities-->Parts->Management->Extras->General->Access: Eplan.mdb->OK
Sol tarafta yeni malzeme listesi yüklenir.

PLC modülünü Insert->Device'den sayfaya yerleştirmek istediğimizde hata mesajı vermektedir.
Bunun sebebi:
Utilities-->Parts->Management->Listeden PLC->SIE.6ES7131-4BB01-0AA0 seç->Sağ taraftan Technical Data->Macro: ??? boş olduğu görülür. Bundan dolayı malzemeyi sayfaya yerleştirmek istediğimizde hata vermektedir. Hata mesajında da sayfaya yerleştirilmek istenen malzemeye 1st)Macro atanmadığını söylüyor.

Anlaşılıyor ki verilen Eplan.mdb database'te sadece malzemelerin isimleri mevcut. Bize lazım olan çizimler eklenmemiş.

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim eplanda Electric P8 in altında N diye klasör yok. Başka eklme yolu yok mu?

mrb eplan öğrenmeye yeni başladım yardımcı olursanız sevinirim

anlatım videoları varsa yükleyebilirmisiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri