EPLAN P8 2.7 Adresleme Hatası

Eplan P8 2.7 programında adresleme problemi; rölenin kontakları röleyi farklı lokasyonda görüyor, böyle bir problemle karşılaşan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum..

Durumu resimde anlatmaya çalıştım..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    130.5 KB · Görüntüleme: 49
Baskan , aşağıdaki kontaktar gerçek değil izdüşümdür, İşin mantığı çapraz referanslarda olduğu sayfa değil, bağlandığı sayfa kullanılır, 40-41 nolu kontaklar projede Q6108/10.4 Sayfasında kullanılmış demek oluyor,ctrl ile üzerine tıklarsanız,Q6108/10.4 e gider, bir yanlışlık yoktur,,
Olmazsa enydesk ten bağlanabilirim

Mehmet hocam; Tek Proje altında 8 adet pano var, K18 rolesi üzerinden gidecek olursak bu röle hem Q6105 te hemde Q6108 de var, Q6105 te olan K18 rölesinin kontağı Q6105 te kullanıldı, aynen resimde paylaştığım gibi bu duruma rağmen Q6108 de kullanılan K18 rolesinin yardımcı kontağını kendi kontağı gibi görüyor..
Bu adresleme hatası diğer rölelerdede var..

Yanlış anlamadıysam bir projede 8 pano var. K18 rölesi her panoda var. kontakları karışıyor ise sayfa yapısındaki ayarları kontrol etmelisin

Baskan,,,,,,, resimdeki yerden cros referans ayarları seçilirse diğer panolara dallanmaz, sadece + fonksiyon içinde kalır, üst düzey fonksiyona referans atmaz,,,,bizimki internetten araba tamiri gibi,buradan bu kadar yardım edebiliyorum,,

Ekli dosyalar

• cros referans.PNG
    cros referans.PNG
    101.4 KB · Görüntüleme: 32
Hocam yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri