eplan contact image setting ayarı

onur__

Üye
şemaya yerleştirdiğimiz kontaktörün altında cıkan
"contact image setting" yani kontak özelliklerini gösteren şekli kaldırabilirmiyiz.yada yer değişikliği nasıl yapılıyo..
Kontaktörü cok aşağıya alırsam üstüste biniyor şekil ..yukarı alsam orada sabit kalıyor .
resimler ekledim.teşekkürler

*"Bakarmısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım" gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz ve forum kurallarına uyunuz. konu başlığı düzenlenmiştir... düzenleyen:volcanoos

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    42.4 KB · Görüntüleme: 155
  • adsız2.JPG
    adsız2.JPG
    31.7 KB · Görüntüleme: 114
Moderatör tarafında düzenlendi:
selam kardeş sen hangi eplanı kullanırsun oyle bir şekil yerine kontak yapısını alt kısım ataması gerekıyorr daa

Son düzenleme:
eplan p8 professionel 1.8.12.1928

Eklediğin simgenin üstüne çift tıkla.Yada simge'nin properties menüsünü aç.Orada display menüsünde simgenin yanında görünecek yazıların ayarları var.Orada cross reference seçip insivible yap.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    72 KB · Görüntüleme: 167
canerland teşekkürler ama o şekilde olmadı sanırım şu şekilde:
Şemadan kaldırmak için= 1. ci resimdeki gibi "contact image" ayarını "none" yapıyoruz

Ya da Kaldırmadan şemada yerini değiştirmek içinde = 2. resimdeki gibi kontaktörü seçip ortasında görünen noktadan kavrıyoruz 3. resimdeki gibi mousu bırakmadan sürüklüyoruz ..
doğrumu?

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    12.1 KB · Görüntüleme: 121
  • 1.jpg
    1.jpg
    13.5 KB · Görüntüleme: 89
  • 2.jpg
    2.jpg
    22.9 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Evet sağ tıklayıp move özelliğine geçersiniz ve mausu bırakmadan istediğiniz yere kontakları taşıyabilirsiniz...

Properties menüsünün Display basamağında iken eklemiş olduğum resimdekileri yaparak sorununa çözüm bulabilirsin. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Eplan.jpg
    Eplan.jpg
    80.2 KB · Görüntüleme: 150
Evet sağ tıklayıp move özelliğine geçersiniz ve mausu bırakmadan istediğiniz yere kontakları taşıyabilirsiniz...

"Move" dersem komple taşıyor ..Sorun o değil . sorun kontaktörün altında benim seçenekle yerleştirip kaldırabildiğim kontaktörün özelliklerini gösteren tablo varya onun yerini deiştirmekti .neyse bulduğumdan başka çözüm yok .

Properties menüsünün Display basamağında iken eklemiş olduğum resimdekileri yaparak sorununa çözüm bulabilirsin. İyi çalışmalar.

Çok Teşekkür ederim. aynen bu şekilde .manuel olarakta benim yazdığım şekilde.

Son düzenleme:
"Move" dersem komple taşıyor ..Sorun o değil . sorun kontaktörün altında benim seçenekle yerleştirip kaldırabildiğim kontaktörün özelliklerini gösteren tablo varya onun yerini deiştirmekti .neyse bulduğumdan başka çözüm yok .
CTRL+B ye bas bu kısayolu sonra istediğin yere götür.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri