Elektrikli Cihazların Korunması Hakkında

aksoylar

Üye
arkadaşlar malum kış ayına giriyoruz eee... haliyle elektirikler bi gidiyo bi geliyo...evimde ki cihazlara zarar gelsin istemiyorum bir adet kontaktör ile birlikte onu kumanda edecek nasıl bir koruma önerirsiniz, bana bir isim vaya cihazı temin edebileceğim bir adres verebilirseniz sevinirim...

*"Bakarmısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım" gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz. konu başlığı düzenlenmiştir, lütfen forum kurallarına uyallım...
düzenleyen:volcanoos

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu konuda bilgi verecek kimse yok anlaşılan...

Kaçak akım rölesi kullanabilirsin.Marka olarak çin malları olmazsa iyi olur.Siemens,möller markaları olabilir.

ENTES GKRC-M2 rölesi kullanarak,düşük/yüksek gerilime karşı koruma sağlayabirsiniz.

teşekkür ederim...tafsiye ettiğiniz röle'leri inceledim...elimde 380 V ile çalışan GKR'si bir tane var acaba bunu bağlamam mümkün mü...mümkün ise nasıl bağlarım...

Peki tamam...son bir sorum daha olacak ben bu cihazın voltaj ayarlarını minimum maksimum hangi aralıklarda tutmalıyım ki cihazlarım zarar görmesin, birde gecikme süresini söylerseniz sevinirim...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri