Eplan Çizim Sayfasında Sütun Numarası Problemi

Herkese merhabalar,
Eplanda hazırladığım çizim alanının üst kısmında Sütun numaraları ekli, bu çizim alanını bir projede kullanacağım zaman yukarıda sütun sayıları görünmüyor ve kontak uçlarının hangi sütunda olduğunu gösteremiyorum.

eplanın oluşturmuş olduğu çizim alanını ve kendi oluşturduğunuz çizim alanınıda açın ve eplanın sayfasındakileri kopyala yapıştır yapın.

Yaptım olmadı , ayrıca Ekle>Özel Metin>Sütun numarası ekledim birkez daha olmadı ,yardımcı uygulamalardan sütun ve satır metnini yeniden yerleştir dedim olmadı

Aynı sorun bende de var bi türlü çözemedim
Örnek olarak ekran görüntülerini paylaştım
Birinci resimde çizim alanında sütun numarasını gösteriyor ancak proje kısmına geçince sütun numaraları boş gözüküyor

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10.7 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran Alıntısı_2.PNG
    Ekran Alıntısı_2.PNG
    29.4 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Hocam ben çözümü şöyle buldum: kayıtlı olan herhangi bir çizim alanını açtım, antetin içindeki her şeyi seçip sildim, kendi antetimin içindeki her şeyi kopyaladım çerçevesiyle beraber ancak sütun numaralarını almadım, kayıtlı çizim alanının içine yerleştirdim çizim alanının adını değiştirip kaydettim problem olmadı
Edit:Kalıcı bir çözüm değil , kalıcı çözümünü bilenler yanıtlarsa sevinirim.

Son düzenleme:
Çizim alanı form özelliklerinden sütün sayısını ve sütün mesafesini ayarlamanız gerekiyor.Çizim alanı formunda sütün numarası yazması yetmiyor.Ekli resimde kırmızıya boyadığım yerleri ayarlayınız.
yardımcı uygulamalar>Ana veri>Çizim alanı>aç>formu seç>Form sayfasından sağ tık>özellikler

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    44.9 KB · Görüntüleme: 114
Çizim alanını açtıktan sonra sağ tıklayınca özellikler diye bir seçenek bulunmuyor

Çizim alanı form özelliklerinden sütün sayısını ve sütün mesafesini ayarlamanız gerekiyor.Çizim alanı formunda sütün numarası yazması yetmiyor.Ekli resimde kırmızıya boyadığım yerleri ayarlayınız.
yardımcı uygulamalar>Ana veri>Çizim alanı>aç>formu seç>Form sayfasından sağ tık>özellikler
Adem Bey,
Dediklerinizi yapınca sorun çözüldü.Teşekkür ederim yararlı bilgileriniz için

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri