entes rg3-12c yeni aldım çalıştıramadım s.o.s

5 ve 6 ken uclarınımı değiştircem yani 5ve6 nın k ve l uclarınımı değiştircem hepsininmi uclarını değiştircem

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
eğer cos fi lerin üçü de negatif ise kendi arasında hepsini değiştircen
yani k1 ve I1 uçlarını birbiriyle değiş tokuş et
k2 ve I2 uçlarını birbiriyle değiş tokuş et
k3 ve I3 uçlarını birbiriyle değiş tokuş et

yani akım trafosundan gelen artı ve eksi uçları yanlış girilmiş röleye

onları bağlarken çok dikkat ettim akım trafosunda k ile roledeki k ayı bağlı ama yinede değiştireyin ne kaybetcemki şuan dışardayım ancak öğle sonunda bunu deneye bilirim eğer dediğiniz gibiyse size çok dua ederim

röledeki polarite mantığı ile akım trafosundaki polarite mantığı birbiriyle örtüşmeyebilir, ancak sana tavsiyem polarite değişimi yaparken elini çabuk tut, yani akım trafosunun uçları boşta iken fazla zaman geçirme, hoş yükün fazla yok gibi ama olsun, dikkatli olmakta fayda var

1.münferit kompanzasyon için örneğin 1000 w cos 0.5 metal halide lambayı 0.99 a kompanze edebilmek için gerekli kondansatör gücü nedir? bunun için bir cetvel veya hesaplama yöntemi varmı?
2.rg 12 cs rölenin ind ayarını değiştirdiğimde cap ayarıda değişiyor.yani ind yi 0,995 yapınca cap aynısı oluyor.bunun sebebi nedir?
3.hafızamda trafoların sabit kademe gücü trafo gücünün % 2 diye biliyordum ancak fazla geliyor.bu oran nedir?

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.saygılar

aynı olay başıma da geldi.ilk kademedeki kontaktörü yenisi ile değiştirdim ve sorun çözüldü.kontaktör kontağı bazen iyi basmıyordu ondan dolayı röle pasife geçiyordu.

ArkadaŞlar slm buroleyİde ben İlk defa geÇen hafta taktim bİraz uĞraŞtim ama tam sonuÇ aldim ,Öncelİkle akim trafosu oÇlarina cok dİkkat et,sanirim kond tanitamamisin katoloĞu takİp ederek tanitmalarini yap İlk denemelerde alarmlar sÖnmez buna dİkkat et en az 10 denemeden sonra baĞlantin doĞru İse sÖner İlk kdeme 3 faz takilaak unutma hedeflenen deĞerler 1 olmali birakma alma ve birakma amanina dİkkat et en fazla 10 sanİye olmali sonuÇ sÜperr eĞer olmassa katoloĞunu sİteden İndİr daha genİŞ anlatim var ...

karlos son günlerde pek giremedim, netice ne oldu?

Sayin evcİ oĞlu dedİĞİnİz gİbİ akim trafosunun uclarini deĞİŞtİrdİm role dÜzeldİ hata ledlerİ yanmiyor ama cosfİlerde bİr garİplİk var l1 ve l2 eksİ İŞaretİ oluyor kondansatÖr devreye gİrİnce

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri