Enjeksiyon sistemleri

Cith

Üye
İyi günler arkadaşlar plastik sektöründe çalışmaktayım.ve bir konuda yardımınıza ihtiyaç duyuyorum. Makinalara takılan kalıpların valflerine sequence injection controller yani sıralı enjeksiyon sistemi yapmak istiyoruz.bunun için bana fikir verebilir misiniz.cihazin görüntüsü ekte veriyorum

Ekli dosyalar

• IMG20210123123041.jpg
    IMG20210123123041.jpg
    223 KB · Görüntüleme: 22
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu cihazdan tek bir tane yapacaksanız en kolayı bir tane plc ve hmi kullanarak işlemi gerçekleştirmek.Yok birden fazla veya sürekli yapılacak bir cihazsa resimdeki cihazın aynısı veya benzerini microişlemci programı yazılarak yapılabilinir.Ben bu tarz bir cihaz yapacak olsam bu kadar 7 segment dispaly'in,butonun montajı vs'si ile ugraşacagıma 3,5inch veya 5-7 inch dokunmatik ekran kullanır,hem istedigim bilgileri gösterir hemde butonları üzerine koyardım.Program kısmında pek birşey oldugunu zannetmiyorum,herhalde sıralı ve ayarlanabilir süreli olacak cıkışları açıyor diye düşünüyorum.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.peki enda zamanlayıcı ile yapılabilir mi.yani diyelim endalar ile atıyorum 3 saniye gecikme verip valfın çalışmasını saglayabilirmiyiz

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri